Huawei FreeLace: bezdrátová sluchátka s extrémně pohodlným nabíjením (recenze)

Bezdrátová sluchátka FreeLace mají kabel kolem krku, což narozdíl od True Wireless sluchátek umožňuje po vyndání z uší jejich ponechání na krku. Sluchátek tohoto stylu je na trhu hodně, FreeLace se ale odlišuje extrémně pohodlným nabíjením. Je až zvláštní, že to ještě nikoho předtím nenapadlo.

2

FreeLace se prodávají v několika barevných provedeních za cenu 1799 Kč. Kromě elegantních černých jsou to oranžová (na ty je potřeba si zvyknout) či zelená. Silikonové špunty mají tři velikosti a v balení najdete ještě krátký kablík na dobíjení z portu USB. FreeLace mají 27 gramů a jejich měniče jsou velké 9,2 mm.

Sluchátka si dáte kolem krku, ale označení R a L se vám bude hledat hůře. Tyhle piktogramy najdete až na modulech s akumulátorem a ovládáním, případně si stačí zapamatovat, že ovládání je vpravo. Hudbu ovládáte prostředním tlačítkem, kde dvojitý stisk vás posune o skladbu dál a trojitý o skladbu zpět. Je zde ještě kolébkový ovladač hlasitosti. Tento modul lze rozpojit, čímž se objeví konektor USB-C – následuje menší wow efekt.

Huawei FreeLace foto5
Huawei FreeLace

Pro dobíjení můžete využít přímo smartphone, pokud máte telefon s moderním portem. Nabíjet můžete samozřejmě i odjinud, v balení je redukce na USB-A. Přes konektor lze sluchátka i spárovat – Huawei tomu říká HiPair a funguje na telefonech značky Huawei či Honor s EMUI 9.1/Magic UI 2.1 a vyšším.

Na levé straně máte stejně velký modul bez tlačítek, ve kterém je akumulátor s kapacitou 120 mAh. Ke smartphonu je připojíte přes Bluetooth 5.0 a udávaná výdrž činí 18 hodin, přičemž realita je o pár hodin nižší. Zvukový projev je takový standardní, rozhodně nehrají špatně, ale taková hudební „pecka“ tyhle špunty také nejsou. FreeLace ani nemají žádnou technologii pro potlačení okolního hluku nebo ambientní zvuk. Huawei ovšem uvádí potlačení šumu větru, což částečně i funguje.

Silikonový kabel sluchátek je plochý a nezamotá se vám. Špunty mají magnet a lze je k sobě přicvaknout. Zde následuje další zajímavá funkce – při magnetickém secvaknutí sluchátek dojde k jejich odpojení od mobilu a tím k prodloužení výdrže. Při rozpojení sluchátek se opět připojí (technologie využívá Hallův magnetický snímač).

Huawei FreeLace foto8
Huawei FreeLace

V uších mi tyhle špunty nedržely moc dobře, třeba Galaxy Buds proti nim drží jak přibité. Ale tohle je individuální a na rozdíl od typu True Wireless je nemůžete ztratit. Sluchátka jsou voděodolná s IPx5, takže jim příliš nevadí déšť a hodí se i na sportování. Můžete s nimi i telefonovat, přičemž protistranu je slyšet poměrně dobře.

Hodnocení

Tohle by byla průměrná bezdrátová sluchátka za docela dobrou cenu, ovšem způsob nabíjení z nich dělá hodně zajímavý produkt. Nepotřebujete žádnou nabíječku, ani sebou nosit kabel a manipulovat s krytkou. Na tomto řešení nelze Huawei nic vytknout, můžeme je pouze pochválit. Vzhledem k jejich ceně hrají dobře a Huawei boduje hlavně chytrým způsobem nabíjení.

Huawei FreeLace: bezdrátová sluchátka s extrémně pohodlným nabíjením (recenze)
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Podle me to neni zas tak chytry kdyz se to kvuli nabijeni rozpojuje. Bych se bal dvou veci. Degradace konektoru a tim padem vypadavani jedne strany sluchatka a zadruhe ztratou druhe casti vubec. Kdyz neco musite rozdelit tak obvykle je tezsi uhlidat dve veci nez jednu

    • Degradace konektoru? Podívejte se na fotky… Sluchátka mám a spojení probíhá až tím plastovým zámečkem kolem samotného konektoru. Konektor samotný nemá jak degradovat a spojení je velmi jisté a pevné. Uhlídat dvě věci je těžší, než jednu, ale rozpojeno máte jen při nabíjení. Takže doma není jak ztratit a na cestě si ten volný kus prostě dáte do kapsy. To snad zvládne každý dospělý, i méně bystrý, jedinec…

      Recenze se shoduje s mými dojmy. Průměrně hrající sluchátka (neurazí, nenadchnou) za rozumné peníze, která jsou velmi praktická na každodenní nošení a mají skvělou výdrž. Gumové koncovky jsem vyměnil za jiné ze sluchátek od Sony a teď už drží i dobře v uších 🙂