Budoucnost bude výsuvná. Honor Magic 2 se zbaví výřezu v displeji

6
Huawei Honor Magic 2
Honor Magic 2

Kromě herního mobilu Play ukázal Honor také telefon zítřka. Na Ifě firma prezentovala Magic 2, který po vzoru konkurenčního Oppo Find X přinese výsuvnou konstrukci. Na přední straně telefonu zůstane jen displej s tenkým lemem (V žádném není „totálně bezrámečkový“, jako píšou jinde.).

Fotoaparát, který na přední straně potřebuje nejvíce prostoru, se schoval do druhého patra. Zpřístupní se, jakmile vysunete obrazovku směrem dolů. Nejde tak o automatizovaný systém s motorkem, jako má Oppo, ale ruční slider, jaké byly populární přes 10 lety. Tehdy se však jimi vysouvala klávesnice.

Šéf Honoru toho o novince moc neřekl. Kromě netradiční konstrukce prozradil jen to, že telefon poběží na špičkovém Kirinu 980 a půjde rychle nabíjet výkonem až 40 wattů. Kdy, za kolik a jestli se vůbec začne prodávat, zatím nevíme. První Magic z roku 2016 lákal spíš jen z powerpointových prezentací než pultů v obchodech. Do oběhu šlo jen omezené množství mobilů, navíc pouze v Číně.

Budoucnost bude výsuvná. Honor Magic 2 se zbaví výřezu v displeji
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  • Ano, líbilo by se mi, kdyby se dělaly i varianty takovýchto celodisplejových smartphonů úplně bez předního foťáku a za variantu s nějakým typem výsuvného předního foťáku se připlácelo. 🙂 Přední foťák jsem v životě nepoužil…

    • Proč? Ty mechanismy na vysouvání budou určitě dost složité a drahé – zvláště když se teprve teď první objevuj,í a před tím to ani nikdo nezkoušel dělat – takže výrobní cena kusu bez to by byla určitě nezanedbatelně nižší.

     Ale já to chápu, že by bylo moc málo zákazníků, aby se takové varianty dělaly. Spíš jsem to jen tak poznamenal – celo-displejový smartphone se mi líbí, vysouvací mechanismy mi přijdou jako dost problematické řešení, hlavně z hlediska životnosti a nejspíš i ceny, takže mě napadlo, že by se mi líbila varianta jen s normálním foťákem vzadu. 🙂

    • No ono tá kamera vpredu má tuším viac funkcií, sníma či sa niekto díva na displej, prípadne na odomknutie a neviem či sa už nevyužíva aj na meranie okolitého osvetlenia pre riadenie intenzity jasu displeja.

     • Phone nepotrebuje vedet, jestli se na nej divam. Odemkne se pomoci ctecky otisku nebo hesla/patternu. Jas si clovek nastavi sam podle vlastni potreby. Predni fotak je proste zbytecny, pokud nejste instagramova bitch, co se musi furt fotit v zrcadle…