Huawei má 40W Qi bezdrátovou nabíječku s chlazením, hodí se i „pro sledování filmů“

0

Nový P40 Pro má stejně jako P30 Pro extrémně rychlé nabíjení. Plnou kapacitu akumulátoru (4200 mAh) zvládne nabít za 60 minut. Mají k tomu 40W nabíječku. Bezdrátově to dosud šlo spíše pomalu, ale P40 Pro již podporuje 40 W i pro nabíjení přes standard Qi.

A Huawei nedávno odhalilo i bezdrátovou nabíječku SuperCharge Wireless Charger Stand, která slibuje dodat právě 40 W. Narozdíl od té minulé má lepší konstrukci, telefon do ní opřete jako do stojánku. Uvnitř jsou dvě cívky. Pokud byste při nabíjení chtěli mít k telefonu připojený i kabel (zřejmě myšlena sluchátka), nebo při tom sledovat video, lze jej do stojánku dát i na šířku.

Nabíječka má v sobě malý ventilátor, který telefon při nabíjení ofukuje a tím chladí. Ten sice má být tichý, ale pokud byste měli takto nabíjet přes noc na nočním stolku, mohlo by to být rušivé. Nabíječka proto dokáže rozpoznat čas (z telefonu) a přes noc ventilátor nespustí. Bude jen nabíjet slabším výkonem.

Tip: Xiaomi chystá 40W bezdrátové nabíjení. Mobilu dodá šťávu za 40 minut

Nabíječka má fungovat se všemi telefony podporujícími snatdard Qi, výslovně zmíněny jsou i telefony od Samsungu a Applu. Ale nejrychleji a naplno zvládne jen P40 Pro+, k čemuž ale vyžaduje, aby byla do zásuvky připojena přes 65W adaptér. K P40 Pro Huawei dodává „jen“ 40W adaptér. Cena nabíječky by měla být okolo 55 dolarů.

zdroj: Huawei

Huawei má 40W Qi bezdrátovou nabíječku s chlazením, hodí se i „pro sledování filmů“
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů