Huawei začne v Česku prodávat Mate 30 Pro bez služeb Googlu, zato přibalí FreeBuds 3 a Watch GT 2

Od loňského května má Huawei problém: nemůže vydávat nové smartphony se službami Googlu. Prvním modelem, který to naplno postihlo, byla očekávaná vlajková loď Mate 30 Pro. Huawei i Honor sice před koncem roku ještě představili pár telefonů, nešlo však o zcela nové modely, ale pro čínský trh již představené smartphony.

1

Huawei však nyní do Česka po zhruba třech měsících zpoždění přivezl Mate 30 Pro – první smartphone s Androidem, ale bez služeb Googlu. Na to nejsou zákazníci vůbec zvyklí. Jak to tedy bude?

Předobjednávky jsou možné od 27. ledna, samotný prodej začne 10. února. Telefon však bude v prodeji jen v e-shopu Huaweie a ve dvou značkových prodejnách v Praze (OC Chodov a Quadrio). Za cenu 24 999 Kč jej pořídíte ve stříbrné verzi Space Silver (celkem existují čtyři barevné varianty). Huawei zmiňuje i limitovaný počet kusů.

Sluchátka zdarma, hodinky za vyplnění dotazníku

Jako bonus zákazníci dostanou bílá bezdrátová sluchátka FreeBuds 3, VIP servis a voucher na hodinky Huawei Watch GT 2 za 1 Kč. Proč nejsou hodinky přibalené rovnou? Huawei za tento voucher požaduje vyplnění dotazníku spokojenosti.

VIP servis znamená půlroční záruku na výměnu obrazovky (1× za 6 měsíců výměna obrazovky / nebo zadního krytu) a infolinku vyhrazenou pro uživatele Mate 30 Pro, na které mohou uživatelé kontaktovat vyškolené specialisty se svými dotazy.

Infolinka i dotazník jsou přitom zřejmě proto, že ze strany Huawei půjde o podobný prodej bez Googlu vůbec poprvé. Zákazníci mohou narazit na problémy: v telefonu prostě nebude Google Play, nebude tam YouTube…

Místo Google Mobile Services (GMS) však Huawei nasadil vlastní software Huawei Mobile Services (HMS). A právě s rozdíly by měl infolinka pomoci. Zmíněné aplikace totiž zřejmě ani nepůjdou doinstalovat, Huawei totiž z důvodu bezpečnosti neodemkne bootloader. Nyní se ukáže, nakolik jsme nebo nejsme na těchto aplikacích závislí…

Huawei začne v Česku prodávat Mate 30 Pro bez služeb Googlu, zato přibalí FreeBuds 3 a Watch GT 2
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

1 komentář