Huawei o smartphonech s dlaždicemi pochybuje kvůli ceně a uzavřenosti

0

V našich končinách si toho skoro nevšimnete, ale čínský Huawei patří k výrobcům, který vydal i pár smartphonů s Windows Phone. S osmou řadou systému pak konkrétně dva: Ascend W1 a Ascend W2. Nedáno se spekulovalo o tom, že firma uvede telefon s Androidem i Windows Phone. Tyto plány nicméně popřela. Šéf marketingu, Shao Yang, se pro WPXbox rozpovídal o tom, proč Číňané platformě od Microsoftu příliš nevěří.

Huawei tvrdí, že od každého modelu s Windows Phone prodal zhruba 100 000 zařízení. Nebylo by velkým překvapením, kdyby firma na dlaždice úplně zanevřela. Bojí se i sloučení mobilní divize Nokie s Microsoftem.

Tip: Microsoft indickým výrobcům nabídne Windows Phone úplně zdarma

V první řadě se svěřil, že licencování stojí více než v případě Androidu. Cenu zařízení to zvedne o 10 %. Za další se mu nezdá, že by ekosystém dostatečně dospěl. A konečně, dlaždice nejsou tak otevřené jako Android. Za to v minulosti Microsoft schytal kritiku, zatímco ostatní si tento přístup chválí. Faktem zůstává, že výrobce si nesmí se systémem dělat, co chce. Telefony jsou si podobné, takže zákazník jen těžko rozlišuje od sebe jednotlivé značky.

Pokud jde o prostředí, těžko mu budete vyčítat filosofii, jakou mu tvůrci předurčili. Výraznější modifikace prostředí umožní Windows Phone 8.1. Stále se však budeme pohybovat ve dlaždicovém prostředí. Jenže Windows Phone bez dlaždic by mohl vypadat jako libovolný jiný Android. Nevím, jestli by to něčemu pomohlo. Co kdyby Microsoft nechal dlaždice jako výchozí možnost s tím, že si uživatel může vybrat úplně jiné prostředí?

 

Ekosystém v posledním roce hodně posílil, chybějících aplikací už nenajdete mnoho. Microsoft dále zřejmě zlevní licence. V Indii dokonce v rámci pilotního programu nabídne licence bezplatně. Právě Indové budou patřit k odvážlivcům, co na trhu zkusí prorazit s telefonem se dvěma tvářemi. Karbonn Mobiles skloubí Android s Windows Phone.

Huawei Ascend W2 v různých barvách
Huawei Ascend W2 v různých barvách

Zdroj: WPXbox via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!