Huawei od Applu okopíroval Face ID. Chystá přihlašování obličejem i animoji (video)

0
Face ID od Huawei
Face ID od Huawei

Když Apple uvedl iPhone X s technologií Face ID, Huawei si okamžitě dělal legraci z toho, že rozpoznávání obličejů není pro každého. Uběhly dva měsíce, Huawei představuje novinku Honor V10 a na stejné akci ukázal kopii toho, s čím přišel Apple.

Čínský výrobce chystá vlastní „Face ID“, které nabídne tytéž funkce, co jeho hlavní konkurent. Na čelná straně bude soustava snímačů a laserový projektor, pomocí nichž bude možné vymodelovat obličej ve 3D. Toho Huawei využije k přihlašování, ale také k animoji. Animované hovínko jako Apple sice neukázal, ale bude mít pandu a jiné postavičky. Telefon poslouží také jako 3D skener objektů (viz video níže).

Výrobce slibuje přesnější technologii než Apple. Ten obličej osvítí 30 000 body. Huawei řekl, že na deset sekund naskenuje obličej pokrytý 300 000 body. Čísla nejsou srovnatelná, protože Číňané neuváději počet bodů projektoru, ale rozlišení a čas potřebný pro prvotní zmapování obličeje. Následné odemykání je už rychlé (400 ms, dvakrát tolik co u čtečka otisků) a rozpoznávání musí kvůli animoji samozřejmě probíhat v reálném čase.

V představeném Honoru V10 zatím technologie chybí, dočkat bychom se ji mohli až příští rok u Huawei P11.

Huawei (Honor) představil vlastní Face ID

Huawei si dělá srandu z Apple Face ID

Ohodnoťte tento článek!