Huawei P20 Pro bude mít tři kamery. Fotografické dělo má spadeno na Samsung

Huawei zítra (úterý) v Paříži představí svou novou vlajkovou loď, která se téměř jistě objeví pod názvem P20. Spekulovalo se i o jménu P11, které by lépe navazoval na loňskou P10, ale nakonec to zřejmě budou P20, zvětšená varianta P20 Pro (možná pod názvem Plus) a levnější (trochu nezvykle již představená) P20 Lite. A měla by se objevit i čtvrtá varianta Porsche Design vycházející z modelu Pro.

4

Označení nějakého smartphonu za vlajkovou loď se v poslední době trochu nadužívá a často se tak označuje i špičkový phablet – v případě Huawei je jím Mate Pro, u Samsungu zase Galaxy Note. Vlajkovou lodí jsou u obou výrobců modely Galaxy S9, respektive P20.

Huawei P20 ve zkratce:

  • Tři fotoaparáty (velký 40 Mpx, černobílý 20 Mpx a pomocný „zoomový“ 8 Mpx)
  • Velký hybridní zoom (minimálně 3×)
  • Vykousnutý displej
  • Ultra slow-motion (v 720p)

Letos se Huawei rozhodlo, že nechce dohnat Samsung při nabídnutí nižší ceny. Letos jej chce předehnat, což bude mít těžké, neboť Galaxy S9 je velmi dobrý telefon, který vyřešil většinu neduhů předcházející S8.

huawei-p20-pro
Huawei P20 Pro – takovou to duhovou barvu bude nabízet nejvyšší model, ale na výběr budou i klasické barvy

Společné mají přechod na úzký displej s poměrem stran 19:9 a výkusem u přední kamery. Velikost displeje 5,84″ tak při minimálních rámečcích a úzkém úchopu naštěstí nepůsobí jako phablet. Větší Pro by měl být velký 6,1″ a typu AMOLED. Rozlišení 1080 × 2280 px bude stejné pro všechny varianty, u modelu P20 Pro možná o pár pixelů méně úzké kvůli čtečce otisků.

Vykouslý displej se pomalu stává módní ikonou a znakem, kterým na sebe telefon upoutá pozornost. Osobně mi přijde praktické mít dvě horní lišty, jen je škoda, že je vykousnutí o pár pixelů větší, než výška horní lišty.

huawei-p20-1

Na fotoaparátu spolupracovalo Huawei opět s Leicou a u modelu P20 Pro se objeví dokonce tři kamery spolu s třínásobným (nebo možná až pětinásobným) optickým zoomem (díky rozlišení 40 Mpx). Zvládne natáčet video v rozlišení 4K při 30 snímcích a ultra-slow-motion při 960 snímcích (v rozlišení 720p, stejně jako Samsung). Pro srovnání, Sony transformuje nižší rozlišení na výsledné Full HD.

huawei-p20
Huawei P20 Pro

Huawei P20 by pak mělo mít „jen“ duální kameru se světelností f/1.7 a dvojnásobným zoomem, ale optická stabilizace tentokrát nebude chybět. Natáčení videa se omezí na Full HD. Čočka je z těla ve všech modelech mírně vystouplá. U foťáků Huawei je největším mínusem absence automatického HDR, a pokud bude chybět i tentokrát, Samsung nepřekoná.

Špičkový výkon, žádný jack

P20 Pro bude pravděpodobně pohánět nejnovější procesor Kirin 970 z aktuálního modelu Mate 10 Pro, u modelu P20 by to mohl být Kirin 960. Huawei P20 Lite je již známý, u něj jde o Kirin 659. Velikosti úložišť a operačních pamětí budou opět závislé na trhu, u nás by to mělo být 64/4 (P20) a 128/6 (P20 Pro). Samsung ohlásil prodej 256GB S9, Huawei prý až 512 GB, což ale téměř s jistotou nebude ani jeden z chystaných novinek. Spíše phablet Mate 11 (Nebo Mate 20?) někdy na podzim.

Huawei P20 Lite nabízí pěkných 64/4. Kapacita akumulátoru by měla být u modelu P20 Pro až 4000 mAh, tolik má například velký Mate 10 Pro, což by mohlo znamenat výdrž téměř dva dny.

Huawei opět čachruje se čtečkou otisků prstů a jakoby nevěděl kam ji dát. U modelu P20 Lite je na zádech, P20 ji bude zřejmě mít v rámci multifunkčního tlačítka (poprvé s ním přišel Honor 9), u P20 Pro by ale čtečka měla být opět na zádech. Možná zkoumá, které variantě dají uživatelé přednost, ani konkurence v tom ještě nemá jasno.

huawei-p20-vsechny

Zatímco Huawei P20 Lite stále obsahuje jack na sluchátka i slot na microSD, u novinek nebude ani jedno. Slot na kartu je u velkých úložišť již zbytečný, jack ale může občas chybět, i když bezdrátová sluchátka jsou dnes kvalitní i velmi komfortní.

Huawei P20 Lite se začne prodávat od 12. dubna za velmi příjemnou cenu 8999 Kč, u novinek si na přesnou částku ještě počkáme. Mělo by ale jí o zhruba 18 000 Kč (P20) a 23 000 Kč (P20 Pro). Vedle běžných pouzder, jaká většinou zůstanou mimo hlavní zájem zastíněná samotnými telefony, by měl Huawei představit i automobilní pouzdro s magnetickým přichycením.

Huawei P20 Pro bude mít tři kamery. Fotografické dělo má spadeno na Samsung
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

    • Udělá výřez, takže z (třeba) 40 MPix máš 10 MPix. Není to zoom v pravým smyslu, je to prostě jen výřez, ve kterým bys měl mít teoreticky dostatek detailů díky velkýmu rozlišení zdrojový fotky. Prakticky je to samozřejmě blbost, vypadá to většinou tragicky, ale dobře to prodává.