Huawei P30 a P30 Pro umí nově natáčet dvěma kamerami současně

1

Huawei sice tuto funkci ukázal současně s představením telefonů už v březnu v Paříži, ale pokud jste si telefon koupili, v nastavení fotoaparátu chyběla. Až nyní, s aktualizací na verzi 153 (EMUI 9.1.0.153), dostali uživatelé jednu z nejzajímavějších funkcí videa za poslední dobu.

Mezi režimy se objevil mód Dual View, neboli Duální náhled, který pro nahrávání videa používá dva snímače. Klasický širokoúhlý a teleobjektiv. Obě videa v reálném čase zobrazí vedle sebe ve výsledném formátu Full HD+, tedy s poměrem stran 19:9. Výsledkem je video, ve kterém se díváte na tu stejnou scénu, ale v levé polovině obrazovky přiblížené na hodnoty 2×, 3× nebo 5×, přičemž hodnotu zoomu lze měnit i během natáčení.

Tip: recenze Huawei P30 Pro

Podobnou funkci jsme už u smartphonů viděli (Nokia nebo LG), kdy uměly nahrávat přední i zadní kamerou současně a do výsledného videa vložilo do rohu vaši hlavu.

Huawei P30 a P30 Pro umí nově natáčet dvěma kamerami současně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 10 hlasů

1 komentář

  1. „Podobnou funkci jsme už u smartphonů viděli (Nokia nebo LG), kdy uměly nahrávat přední i zadní kamerou současně a do výsledného videa vložilo do rohu vaši hlavu.“

    Toto uměl i Samsung Galaxy S4.