Huawei prodal už deset milionů smartphonů P20 Pro, ale na Galaxy zatím nemá

1

Huawei se pochlubil, že prodal už deset milionů modelu P20 a P20 Pro (bez bližšího rozlišení). P20 Pro je vlajková loď výrobce a zůstane jí nejméně do poloviny října, kdy společnost představí Mate 20 Pro s procesorem Kirin 980. Mety deseti milionů prodaných kusů (celosvětově) dosáhl po zhruba pěti měsících prodeje.

Pro srovnání, Huawei nyní za kvartál prodá něco přes 50 milionů telefonů (všech svých modelů) a Samsung okolo 70 milionů (data za druhé čtvrtletí). Vůbec Samsung v tomto dosahuje lepších čísel, neboť modelu Galaxy S9 a S9+ se prodalo 8 milionů jen během prvního měsíce (přestože úspěchů modelu Galaxy S8 a S8+ zatím nedosahují).

img_6858-huawei-p20-pro
Huawei P20 Pro

Protože v globálních žebříčcích je kromě těchto dvou firem ještě Apple a pak už jen čínské značky Xiaomi či Oppo, pojďme se podívat na opačný konec, na který je smutný pohled. Například Sony nyní prodává čtvrtletně okolo dvou milionů Xperií (všechny modely dohromady), a to má v nabídce vůbec nejlepší malý smartphone na trhu.

htc-u12

HTC U12 a Xperia XZ3

To ale není nic proti HTC, které nyní prodává snad nejméně smartphonů ve své historii. Aktuálně se prodeje počítají ve stovkách tisíc kusů čtvrtletně, za poslední kvartál roku 2017 to bylo jen asi půl milionu telefonů a prodeje spíše klesají. Společnost těží hlavně ze své povedené virtuální reality a v budoucnost jejích telefonů už věří málokdo.

Poznámka: uvedená čísla jsou takzvané shipments, tedy vyrobené a do obchodů dodané telefony. Předpokládá se, že se jich i většina prodá, ale nejde tak doslova o prodané kusy.

Huawei prodal už deset milionů smartphonů P20 Pro, ale na Galaxy zatím nemá
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86%) 10 hlasů

1 komentář

  1. Je evidentní, že cena top modelů dosáhla bodu, kdy její další zvýšení vede ke snížení prodejů, viz poslední modely Samsung Galaxy S něco. Koupil bych si nový model dříve, ale za ty peníze nemám chuť. V 90. letech byly telefony lacinější, to je pravda, ale za vyšší cenu dneska dostanu univerzálnější zařízení. Další navyšování ceny v posledních letech už však oprávněné není, proto nekupuji…