Huawei se postavil LG. Uvádí dvojici parádních hodinek pro sportovce i manažery

0
Rodina Huawei Watch 2
Rodina Huawei Watch 2

Čínský výrobce do Barcelony přivezl druhou generaci chytrých hodinek Watch. Letos ji nabídne rovnou s Androidem Wear 2.0. Zájemci si budou moci vybrat ze dvou modelů. Watch 2 a Watch 2 Classic.

Obě mají plně kruhový OLED displej s průměrem 1,2 palce a opsaným rozlišením 390 × 390 px. Uvnitř najdeme čtyřjádrový čipset Snapdragon Wear 2100, 768 MB RAM a 4 GB flash paměti. Obě hodinky jsou také vodě- a prachuodolné dle specifikace IP68. Společným znakem je též 420mAh akumulátor, integrovaný přijímač GPS, gyroskop, kompas, barometr, NFC (pro placení) a snímač srdečního tepu. S okolím komunikují pomocí Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 802.11b/g/n. To vše při tloušťce jen 12,6 mm.

Watch 2 jsou určené sportovcům. Mají mohutnější outdoorové tělo, avšak jen plastové. Navíc ale obsahují LTE modem. Na různých trzích budou dostupné s integrovanou eSIM či slotem pro nanoSIM (šuplík je za osičkou). Watch 2 Classic jsou bez LTE, zato s nerezovým tělem a koženým páskem. Obě verze mají kromě dotykového displeje i dvojici tlačítek.

Výrobce slibuje dvoudenní výdrž s LTE a třídenní bez LTE. Při tréninku se zapnutým GPS trackingem a měřičem tepu vydrží deset hodin. Hodinky obsahují i zvláštní úsporný mód, který vypne všechny síťové a měřicí funkce. Pak i s 10 % kapacity vydrží 40 hodin (případně tři týdny od plného nabití).

A cena? Watch 2 bez LTE budou za 329 eur, s LTE za 379 eur. Watch 2 Classic se budou prodávat za 399 eur. Model Porsche Design zatím naceněn nebyl. Hodinky přijdou do Evropy už v březnu. Česko ale zatím v seznamu 20+ zemí nefiguruje.

Ohodnoťte tento článek!