Hudba Pink Floyd mizí z internetu

0

Alba legendární britské kapely Pink Floyd možná už brzy opustí obchody s online hudbou. Vydavatel EMI a skupina už dlouho vedou mezi sebou spory, které vyvrcholily letos v březnu soudním verdiktem, že Pink Floyd může blokovat prodej jednotlivých skladeb. Nelíbilo se jim totiž, že EMI umožnil rozkouskovat jejich alba na menší části, které se pak prodával na iTunes, Amazonu a dalších službách. Prý toto chování narušuje integritu jejich umělecké tvorby.

Zároveň však končí smlouva mezi kapelou a studiem, takže další alba už EMI vydávat nebude a ty stávající už nemůže dále lisovat (platí jen pro CD). Ale z elektronických obchodů se už přesto ztrácejí neslavnější alba, která lze ještě koupit v rámci velkého balíčku Oh By the Way v iTunes.

Pink Floyd iTunesFloydi v iTunes, zdroj: Apple Insider

Britské skupiny jsou ale vzdorem online obchodů pověstné: nejznámějším příkladem jsou třeba The Beatles, dříve Radiohead nebo Led Zeppelin.

Zdroj: Apple Insider

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. BORING!!!
    Slow movement speed, stupid game mechanisms (for what I’ve seen), and the WORST graphic EVER. They shut ask blizzard for PC or ask Nintendo and make it DS game. (witch is great for such a game)
    Don’t troll me it’s just my opinion.