Humanoidní robot Atlas se opět předvádí. Zvládne jednoduchý parkour

1
Atlas z Boston Dynamics
Atlas z Boston Dynamics
-
Zdroj: Boston Dynamics

Boston Dynamics se čas od času pochlubí, kam jeho roboti pokročili. Minule tancovali a nyní robot Atlas skáče přes překážky ve stylu parkouru. Při poskakování tenktokrát z větší části využívá i robotické ruce.

Huanoidní robot Atlas je trochu ve stínu známějšího robopsa jménem Spot, který se již prodává. Atlas chodí po dvou a podobné gymanistické kousky předváděl již před lety, kdy dokázal udělat kotoul či se postavit na ruce. Už tehdy to inženýři z Boston Dynamics nazývali parkourem a nyní toho předvedl ještě více.

Boston Dynamics ukázal i video ze zákulisí, abychom viděli, že to celé není vůbec jednoduché. Než se podaří jeho umělou inteligenci vyladit, přihodí se mu mnoho pádů, které pak ve finálním videu nejsou. Nepovedené skoky tohoto zázraku moderní techniky můžete vidět ve druhém videu.

Atlas je vysoký 1,5 metru a váží 89 kilogramů. Obsahuje 28 hydraulických kloubů (v lidském těle je jich více než 200) a dokáže běžet rychlostí 5 kilometrů v hodině. Na vysokou rychlost je stavěný jiný robot Cheetah, který běží rychleji než Usain Bolt.

Boston Dynamics je nyní vlastněný automobilkou Hyundai, předtím patřil japonské bance Softbank a ještě předtím Googlu. Kromě Spota a Atlase vyvíjí i další roboty. Zatím naštěstí všichni dodržují první zákon robotiky.

zdroj: Engadget

Humanoidní robot Atlas se opět předvádí. Zvládne jednoduchý parkour
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář