Humble Bundle mění předplatné. Nebude tak výhodné (aktualizováno)

8
Kingdome Come: Deliverance
Kingdome Come: Deliverance

Aktualizováno 17. 12. 2019

Z Humble Monthly se minulý týden definitivně stalo Humbe Choise. Obchod již netají, které hry si uživatelé předplatí, ale dle tarifu si zvolí tři či devět her z deseti možných. Aktuální nabídka přitom není zrovna atraktivní.

Na výběr je z těchto her: Shadow of the Tomb Raider, Blasphemous, Ancestors Legacy
Phantom Doctrine, Dead in Vinland, Horizon Chase Turbo, Dark Future: Blood Red States, X-Morph Defense, Aegis Defenders a Desert Child. Tříáčkový je jen Tom Raider, ostatní tituly mají na svědomí menší, často nezávislá, studia. Všechny však mají dobrá hodnocení na Steamu.

Původní článek z 22. 10. 2019

Už to budou čtyři roky, co herní obchod Humble Bundle zavedl model předplatného. Za 12 dolarů měsíčně (či 132 dolarů ročně) nabídl hodně zábavy. Každých 30 dní uživatelé dostali napořád až 10 her, mezi nimi velké AAA pecky i chválené indie tituly. Kromě toho byla součástí tarifu i 10–20% sleva na nákup ostatních her a přístup do archivu Humble Trove, který obsahoval několik desítek her bez DRM.

Do konce roku 2019 ale dojde k velké změně. Humble Bundle oznámil, že místo jednoho tarifu Monthly přijdou čtyři tarify Choise, které budou nabízet výhody podle toho, kolik kdo zaplatí. Kdo si platí Monthly, ten budou automaticky převeden na zvláštní tarif Classic a zůstanou mu stejné výhody i cena jako doposud. Jakmile jej ale jednou zruší, nebude se moci vrátit, a na výběr už bude mít jen z tarifů Lite, Basic a Premium.

Lite za 5 dolarů měsíčně (45 dolarů ročně) zpřístupní jen archiv Trove a výhodou budou 10% slevy v Humble Storu. Basic bude za 15 dolarů měsíčně (135 dolarů ročně) a uživatelé si budou moci každý měsíc vybrat a ponechat tři z deseti nabízených her. Premium za 20 dolarů měsíčně (180 dolarů ročně) dá na výběr devět her a poskytne 20% slevu do Storu. Zůstat u současného Monthly (později převedeného na Classic) je tak nejvýhodnější. Za 12 dolarů měsíčně (132 dolarů ročně) uživatelé dostanou všech deset her i 20% slevu.

Přesné datum spuštění Humble Choise zatím neznáme a možná jej dopředu ani vědět nebudeme. Provozovatelé si nejspíš chtějí dopředu uvázat hráče na placení současného výhodného tarifu Monthly. A že se to určitě vyplatí. Jen v listopadu budou v balíku za 12 dolarů hry za 140 dolarů (plná cena bez slev a akcí). Již známe tři, resp. sedm titulů, které hráči dostanou. Jde o Call of Duty: WWII a remasterované trilogie výborných adventur Crash Bandicoot a Spyro the Dragon.

V minulých měsících byly součástí Monthly hry jako Battletech, Sonic Mania, Kingdom Come: Deliverance, Surviving Mars, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Call of Duty: Black Ops 4 nebo Assassin’s Creed Origins. Hráči sice většinou kupují zajíce v pytli, ale balíčky jsou žánrově tak různorodé, že si každý přijde na své.

Hry, které jsou bez ochrany DRM, Humble nabídne přímo ke stažení. U ostatních titulů nabídne klíče pro Steam, Epic Store, Uplay, Origin a další PC platformy. Hry, které se vám nelíbí, tak můžete darovat jiným.

PS: Pět procent z ceny předplatného Humble pošle na charitu.


Humble Bundle mění předplatné. Nebude tak výhodné (aktualizováno)
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 7 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

 1. Jen bych dodal, že na ten Classic plán budou převedeny i účty, které mají předplatné pozastavené na jeden měsíc (každý měsíc jde to předplatné pozastavit).
  Z jejich oficiální FAQ stránky:
  How do I make sure I get the Classic plan?
  If you want to get the Classic plan you will need to ensure that you are currently an active subscriber of Humble Monthly prior to the launch of Humble Choice. If your subscription is paused when Humble Choice has launched you will still be converted over to the Classic plan.

   • Tak pokud nemáš čas hrát hry, tak si ani nebudeš platit ty passy, to je logické. 🙂
    Já mám třeba času na hry už jen velmi málo a vím, že lepší to nebude. Na Steamu mám cca 500 her a z toho jsem 75% nehrál a už jsem se tak nějak smířil s tím, že ani nikdy hrát nebudu. Jsou to vesměs dobrý hry, ale prostě her je teď tolik, že už si jen precizně vybírám. Ty dva passy tě dohromady nepřijdou ani na 2 kila měsíčně, to je směšná částka na to, co všechno si za to můžeš zahrát. Potřebu vlastnit hry nemám.

   • Ale to je jen můj názor, chápu, že pokud to má někdo jako sběratelství, tak ho těší rozšiřování virtuální knihovny. To už si ale raději koupím sběratelku, pokud chci nějakou pecku vlastnit nebo předpokládám, že bych si ji zahrál vícekrát. (ale na to už skutečně čas není)

 2. Prosím Vás nestalo se taky někomu, že mu banka zablokovala platbu předplatného, kvůli tom, že Humble zařadili na černou listinu z důvodu velikého množství neoprávněných plateb? Mně se to stalo u České spořitelny a nevím, jak funguje PayPal, ale počítám, že tam jsou další poplatky spojené s platbou (provize, převod měny apod.). Rád bych aspoň pár měsíců využíval nové předplatné, ale nejspíš mě kvůli tomu vyškrtnou.