Hummer H3 ovládaný dálkově

0

Ale pozor, nemám teď na mysli takové ty obří modely nabízené v nabídkách teleshopingových firem, ale pěkně skutečnou há trojku ve velikosti 1:1. Prostě skutečné auto, které si dálkovým ovladačem můžete třeba vyparkovat z garáže a pohodlně přitom stát třeba u okna nebo na balkonu.

Za touto přestavbou – podporovanou samozřejmě přímo GM – stojí Dr. James Brighton z univerzity v Cranfield. Jak to začalo? Na začátku prý byl citát “…nepřestáváme si hrát proto, že bychom stárli; stárneme, protože si přestáváme hrát.” Od této myšlenky (tedy spíše od získání automobilu) pak uběhnul pouhý měsíc, v jehož průběhu se podařilo přestavbu dokončit.

Vše se povedlo: všechny běžné funkce automobilu jsou plně ovladatelné prostřednictvím pětikanálové modelářské soupravy. Hummer si i přes přestavbu zachoval své skvělé vlastnosti: dokáže překonat 407 milimetrů vysokou kolmou stěnu, zdolávat čtyřecetistupňové svahy nebo projíždět horské bystřina. A vy přitom stojíte na kopci a pouze pohyby prstů ten kolos řídíte.

Byl jsem nadšen natolik, že jsem založil konto H3 a začal si šetřit na své nové auto. Doufám, že dříve než našetřím potřebnou částku, bude RC ovládání součástí alespoň příplatkové výbavy…

 Odkazy k tématu: Hummer H3 | koupit model H3

Hummer H3 ovládaný dálkově
Ohodnoťte tento článek!