Hybrid SLI nabírá zpoždění

0

Základní desky s čipsety AMD 780G už se prodávají a společně s low-endovým Radeonem HD3450 lze aktivovat hybridní CrossFire, které kombinuje výkon samostatného grafického akcelerátoru s integrovaným. Nvidia na podobné koncepci pracuje také, ale potýká se s problémy.

Nvidia neprozradila důvod, proč vydání nForce 7x0a odkládá. Známé je pouze to, že vzorky desek se dostanou k výrobcům až ve druhé polovině dubna/apríla a to znamená, že hardware bude reálně dostupné až koncem května/mája.

Hybrid SLI vyžaduje čipset s integrovaným grafickým jádrem GeForce 8200, jako samostatnou kartu lze zapojit GeForce 8400GS nebo 8500GT (obě s jádrem G86). Není to tedy tak, jak Nvidia původně slibovala v marketingových prezentacích, které ukazovaly přínos hybridního SLI i u high-endových karet. Hybrid SLI obsahuje dvě technologie: ‚GeForce Boost‘ je spolupráce samostatné GeForce s IGP, ‚HybridPower‘ vypíná samostatnou kartu v nečinnosti, čímž šetří energii.

Již v úvodu jsem zmínil, že AMD/ATi už má hardware na trhu. Ačkoliv ale oficiální materiály hovoří o technologii podobné HybridPower, ve skutečnosti tato (zatím?) nefunguje.

Mimochodem, při této příležitosti bych vám konečně mohl prozradit, co je vlastně zač northbridge AMD 740G, který pomalu přichází na trh. Nenechte se jím znepokojovat, je to pouze přeznačený starý známý AMD 690G.

Zdroj: DailyTech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář