Hybrid SLI umírá?

0

Soubor technologií Hybrid SLI Nvidia představila před rokem na CES 2008. S čipsetem nForce s integrovanou grafikou a samostatnou GeForce mělo být možno využít buď režim GeForce Boost, kdy IGP spolupracovalo se samostatnou GeForce 8400/8500 ve SLI, nebo Hybrid Power, kdy se grafická karta v nečinnosti mohla zcela vypnout a velmi účinně šetřit elektřinu.

Zpočátku byl velký problém s počtem kompatibilních desek – ještě koncem července/júla visela na stránkách Nvidie tato tabulka, podle které Hybrid SLI fungovalo na jednom jediném modelu základní desky. Ze strany karet byla kompatibilita lepší, podporu Hybrid Power Nvidia uváděla u GeForce 9800 GTX a GX2 a u novějších GeForce GTX 260 a 280. Přibližně od poloviny roku se ale o hybridních multi-GPU systémech prakticky vůbec nemluvilo, proto například netušíme, zdali se něco změnilo ohledně kompatibility desek. Každopádně, když Nvidia vydávala GeForce GTX 295 a 285, v materiálech pro recenzenty o Hybrid Power nepadlo ani slovo.

Fudzilla se proto domnívá, že Nvidia s technologiemi Hybrid SLI končí. Ostatně, její GeForce GTX mají vzhledem ke svému výkonu velmi nízkou spotřebu v nečinnosti, není tedy důvod zabývat se implementací krkolomných řešení. Fudzilla si ale všímá, že v současné době nejsou známy žádné plány na nové čipsety od Nvidie. Na nForce sedmistovkové řady pro existující platformy AMD i Intelu není co modernizovat, pro high-endová Core i7 Nvidia žádný čipset nechystá. Zbývá ještě platforma LGA1156, jejíž vydání očekáváme ve druhé polovině roku. Intel ji však (snad Nvidii naschvál?) navrhl tak, že funkční implementace s IGP čipsetem by vyžadovala určitá krkolomná řešení, a tak nikdo neví, zdali se Nvidia do tvorby nové nForce vůbec bude pouštět.

Tak tedy sbohem, Hybrid SLI, tak málo jsme tě znali…

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!