Hydra už podporuje Fermi

0

Lucidlogix se začíná s novými ovladači otáčet a není daleko za ATI/Nvidia. Myšleno samozřejmě co se týče podpory nových grafických karet a ovladačů od těchto společností. Nové ovladače z konce dubna sice nejsou tak přelomové jako ze začátku měsíce (čtvrtletně vydávaný ovladač, který znamenal povýšení verze z 1.4 na 1.5 přinesl podporu tří GPU, DirectX 11 a mnoha her v X-Mode), ale přesto poznámky k vydání 1.5.107 potěší asi všechny, kdo si Hydru pro experimenty pořídili anebo třeba o ní začínají vzhledem ke zrychlujícímu se vývoji a oznámení levnějších desek s čipy z Hydra 200 series uvažovat:

  • v N-Mode jsou podporovány GPU Fermi (GeForce GTX 470 a 480)
  • podporován ovladač GeForce 197.45 WHQL
  • podporován ovladač Catalyst 10.3 WHQL

Přestože se LucidLogix snaží a jistý (už ne velký) odstup za nejnovějšími verzemi ovladačů GeForce a Catalyst je pochopitelný, zůstává ještě pořád několik kritických problémů:

  • možné kolize s FRAPSem
  • GeForce GTS 250 stále bez podpory
  • ALT + TAB s hrami nefunguje

Hydra 1.5.107 je už ovladačem, na němž momentálně dělám re-test se dvěma Radeony HD 5770 (nechávám ale Catalyst 10.2, abych mohl navázat), dvěma GeForce 8800 GT a X-Mode Radeonu HD 5770 s GeForce GTS 250. Pokud v X-Mode nedojde ke škálování (přestože stále nevím, proč by jediná karta z mnoha s čipy G92 neměla být podporována a s ovladačem 1.4 jsem v X-Mode někde škálování dosáhl), zkusím asi X-Mode v jiné kombinaci.

Nejnovější ovladač pro Hydru stahujte vždy v sekci Drivers na stránkách Lucidlogix.

Přečtěte si také

Hydra už podporuje Fermi

Ohodnoťte tento článek!