Hyperlapse přidá Street View další rozměr. Ulicemi projedete v efektní animaci

0

Hyperlapse je termín, kterým označujeme časosběrná videa, u nichž se pohybuje kamera. Jednodušší timelapse zachytí scénu tak, že například každých 30 sekund se vyfotí snímek, z nichž se pak sestaví zrychlené video. Poznáte to obvykle na pohybující se obloze, otáčející se rostlině atp. Hyperlapse je tedy timelapse, který navíc scénou proplouvá.

Je to také o úroveň složitější disciplína, protože pro timelapse vám stačí stativ a foťák/kamera/mobil. Pro plynulý hyperlapse však ještě potřebujete hýbat stativem, ideálně na kolejové dráze s motorovým pohybem.

Teehan+Lax vytvořili nástroj, který podobnou fintu udělá z už hotových snímků v mapové službě Google Street View. Na hyperlapse.tllabs.io si vybere místo na mapě, kudy virtuální kamera projede, a necháte server vygenerovat novou animaci. Výsledkem je vždy několikasekundový průlet, který můžete ještě za jízdy upravovat. Lze se zastavit nebo při jízdě otáčet. Takhle to vypadá v praxi.

Náš reálný příklad vypadá jinak než demonstrační video nahoře, to bylo jistě silně upraveno v editoru. Problém nástroje Hyperlapse je, že animace jsou vždy stejně dlouhé. Pokud na cestách zvolíte kratší úsek, uvidíte i hodně detailů. Na mnohakilometrových záběrech už toho moc nespatříte. Vlastně ano – změnu počasí. Tím, jak jsou snímky ve Street View různě staré, se skokově mění i scéna v animaci. V našem příkladu jsou například snímky rozptýlené do období šesti měsíců.

 

Autoři zveřejnili také zdrojový kód, aby si hyperlapse mohl upravit každý podle svého. Šikovní vývojáři mohou změnit kvalitu obrázků, délku animace nebo naprogramovat vlastní otáčení záběru.

via Wired

Ohodnoťte tento článek!