I Biostar uvádí desku s Z68, Lucid Virtu a Intel Smart Response

0

Společnost Biostar nechce zůstat pozadu vůči ostatním výrobcům a přidává do své nabídky základní desku osazenou novým čipsetem Intel Z68. Základní deska nese označení TZ68A+ a spadá do řady T-Series. Deska nabídne možnost osazení dvěma grafickými kartami ve SLI či Crossfire, dva porty USB 3.0 a také podporu virtualizace Lucid Virtu GPU. Technologie Intel Smart Response je díky čipsetu Z68 samozřejmostí.

Image

Biostar TZ68A+ podporuje všechny procesory rodiny Sandy Bridge s paticí LGA 1155, které napájí pomocí pěti fází. Biostar u této desky použil PCB (plošný spoj) v černém odstínu se standardním rozměrem formátu ATX (30,5 × 23 cm). Na něj jsou aplikovány kvalitní součástky jako kondenzátory 100% X.D.C solid capacitors, které desce dle tvrzení výrobce zvyšují stabilitu prodlužují její životnost.

Základní desku lze osadit až 16GB moduly operačních pamětí DDR3, pro které jsou na desce přichystány čtyři sloty s podporou dvoukanálových pamětí na taktu až 2200 MHz. Pokud jste majitelem smartphonu se systémem Android nebo nějakého zařízení od Apple, můžete využít funkce Bio Remote 2, která vám umožní ovládání různých programů pomocí onoho chytrého telefonu. Pro majitele iPadu či iPhonu je tu ještě funkce Charge Booster, která umožňuje až o 42 % rychlejší nabíjení daného zařízení.

ImageImage

Ačkoli Biostar svou desku TZ68A+ označuje jako speciálně navrženou pro pokročilé hráče a overclockery nevidím zde žádnou přínosnou funkci, která by toto tvrzení mohla potvrdit. Kromě utility T-Overclocker a tlačítek Power/Reset, které již pomalu najdeme na každé druhé desce, jistě dva PCI-E sloty s chabými pěti fázemi overclockery nijak neohromí. Pokud se však nejedná o uživatele PC, kteří si chtějí svou sestavu jen mírně vyladit.

Image

Cena ani dostupnost bohužel doposud nebyly uvedeny. To by se však během několika dní, kdy se základní desky dostanou do skladů, mělo změnit.

Zdroj: TechPowerUp, Biostar

I Biostar uvádí desku s Z68, Lucid Virtu a Intel Smart Response

Ohodnoťte tento článek!