I ECS chce mít obrněnou desku. Designem si bude hrát na neviditelný letoun

0

U základních desek ze špičky nabídky se občas výrobci pouští do poněkud legračních experimentů. Z tohoto soudku je i koncept, který v pátek představila společnost ECS. Ten se zařadí mezi výrobky s designem inspirovaným vojenskou technikou. Celá deska bude (tedy přinejmenším z přední strany) oblečena do jakéhosi brnění. Tento plášť se inspiruje vzhledem neviditelných letounů americké armády, což reflektuje i jméno celého počinu: X79R-AX Stealth.

Zatím jde spíše o dělostřeleckou přípravu (když už jsme u těch zbrojních a vojenských témat). Firma se s konceptem nové desky vytasila na svém profilu v síti Facebook. Základem nápadu je očividně plášť či kapota, kryjící „šavlozubku“ z produkce firmy Asus. Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, takový prvek může o něco zlepšit chlazení, protože usměrní proud vzduchu okolo grafické karty a chladiče procesoru.

Základní deska ECS X79R-AX Stealth

U desky X79R-AX Stealth půjde o model pro platformu okolo socketu LGA 2011. Zatím to vypadá, že deska bude mít sice čtyři sloty PCI Express ×16, ale jen taktéž jen čtyři sloty DIMM (doufejme, že finální model na tom bude lépe). Na zveřejněném obrázku však zcela jistě není finální podoba „neviditelného pláště“.

 

Jak můžete na vizualizaci vidět, ochranný kryt by pokrýval větší kus základní desky, než jak je tomu u šavlozubky od Asusu. ECS snad ve finále dostane víc rozumu, a umožní přístup například k vývodům pro porty USB nebo přední zvukové stupy a výstupy. Ponechám stranou otázku různých jumperů a také baterie napájející paměť CMOS, ECS má zde totiž s krytem větší problém. Pokud se dobře dívám, nepřipojili byste k této desce dokonce ani tlačítko pro zapnutí počítače.

ECS X79R-AX Stealth - z profilu ECS

V ECS si zkrátka s photoshopováním tohoto konceptu moc práce nedali (nedotaženě vypadá zejména okolo paměťových slotů). Pokud se tedy X79R-AX Stealth dostane do výroby, očekávejte podstatné změny. Co se šancí desky týká, nebyl bych pesimistou. Dnešní doba očividně podobným lehce dětinským výrobkům svědčí. Připomeňme třeba marketingové ohánění se součástkami s „vojenskou“ nebo „leteckou“ jakostí. Pokud si zákazník takový hardware žádá, mnoho s tím nenaděláme. Koneckonců – když může ASRock pozlatit kondenzátory a Gigabyte používat pasivy tvarované jako zásobník samopalu, proč by si o sobě ECS nemohlo myslet, že je letadlo.

Zdroj: ECS (Facebook)

Ohodnoťte tento článek!