I Mozilla bude mít svůj samostatný mobilní operační systém – Firefox OS

0

Mozilla oznámila, že první zařízení s operačním systémem Firefox, ve kterém  by se aplikace vytvářely pomocí webových technologií a HTML5 jazyka, poběží na procesorech Snapdragon od Qualcommu. Firefox OS vychází z projektu „Boot to Gecko“, který byl Mozillou poprvé oznámen v červenci loňského roku.

 

Johnathan Nightingale, vedoucí vývoje Firefoxu, na letošním Světovém mobilním kongresu v Barceloně řekl, že nový operační systém od Mozilly má skoncovat s tzv. “walled garden” (kontrolovaným přístupem uživatele k webovému obsahu a službám) dnešními moderními operačními systémy, jako je iOS od Applu a Android od Googlu.

Firefox OS

Firefox OS

Firefox OS

Firefox OS

První zařízení s operačním systémem Firefox se začnou prodávat v Brazílii od roku 2013 pod Telefónicou, v rámci značky Vivo a slibují dosažitelné ceny pro tamní trh. Mezi další operátory, kteří se zavázali nabízet novinku Mozilly patří Deutsche Telekom, Etisalat, Smart, Sprint, Telecom Italia, and Telenor.

  Mozilla je průkopníkem ve světě webu více jak deset let. Podaří se jí průlomem v mobilní technologii zařadit mezi giganty jako je Apple a Android?

Zdroj: mozilla.org

Ohodnoťte tento článek!