IBM: 3D hologramy už v roce 2015

0

IBM ukázalo, kterých pět inovací ze světa počítačů změní náš život v následujících pěti letech. Hologramy, baterie s desetinásobnou životností, nové možnosti předpovědí událostí, optimalizace dopravy atd.

Next 5 in 5, to je výhled do blízké budoucnosti, nástin technologií, které na nás čekají a které už v laboratořích IBM také pomalu testují. Pokud nemáte náladu na čtení, zakousněte popcorn a kochejte se vizualizací podle IBM.

Co změní naše životy v následujících pěti letech?

3D hologramy všude

To, co George Lucas předpověděl už před více než 30 lety, se konečně stane skutečností. SMS, volání, ploché videohovory, to vše je jednoduchá forma komunikace, která stále nepřipomíná tradiční dialog z očí do očí. 3D hologram, který vyskočí z displeje mobilu nebo počítače se této vizi přibližuje nejvíce. Máme relativně přesný model člověka, zvuk, teď už chybí jen přenos pachů a hlavně dotyk (i na tom se pracuje).

Ale nejen holografické telefonování ulehčí naše životy. IBM pracuje na 3D vizualizacích dat. Architekt vstoupí do navrhované budovy, programátor se podívá na program „zevnitř“ (zřejmě něco ve stylu filmu Tron), šířící se choroby se promítnou na reálném modelu země nebo se jen aktuální trendy a diskuze ze sociálních sítí promítnou kolem vás. To už zase připomíná Matrix.

Pokračování na Cnews.

Ohodnoťte tento článek!