ICQ ještě žije. Nová verze pro Windows je rychlejší, jinak vypadá a nově je open source

0

ICQ letos oslaví 20 let existence. V Rusku, Izraeli nebo Česku šlo ještě před deseti lety o IM síť číslo jedna, ale dnes vedle všech těch skypů, hangoutů a jiných messengerů o svou výsadní pozici přišel. Skupina Mail.ru ale síť i klientské aplikace nadále vyvíjí. Zaměřuje se i na mobily, tablety, videovolání, posílání samolepek a dalších blbinek známých odjinud.

Takhle vypadá ICQ 10
Takhle vypadá ICQ 10

A čerstvě vyšel klient pro Windows s číslem 10. Tvůrci program kompletně přepsali. Vypadá jako univerzální aplikace pro Windows 10, ale distribuuje se klasicky přes stažitelný instalátor. ICQ 10 využívá multiplatformní knihovnu Qt, klient je dokonce open source (zdrojáky jsou na GitHubu) a brzy vyjde i stejně vybavená verze pro OS X a Linux. Podle tvůrců je aplikace až osmkrát rychlejší a spotřebuje méně operační paměti.

 

Desítka vylepšuje kvalitu hovorů a umí synchronizovat historii chatů. Protože je moderní a cool, tak uživatelské rozhraní samozřejmě hodně plýtvá místem, jako by ji uživatelé měli ovládat primárně dotykem. Tvůrci ale evidentně chtějí nalákat nové uživatele, nikoliv pečovat o staré konzervativce, kteří ještě mají šesticiferný identifikátor.

Zdroj: TZ ICQ

Ohodnoťte tento článek!