ICQ žije i v roce 2020. Kecálek dostal nové funkce

1

Už je to bezmála čtvrt století od spuštění kecálka ICQ. Služba, která byla na přelomu tisíciletí synonymem instant messagingu v Česku, Německu, Izraeli nebo Rusku, ale neustála nástup facebooků, whatsappů a jiných alternativ, přestože v jádru nabízela totéž a možná ještě víc. Tvůrce i celou síť v roce 2010 koupila ruská společnost Mail.ru s tím, že ji vdechne nový život a pokusí se prorazit i na jiné trhy. Dnes již víme, že se to nepodařilo.

ICQ ale stále žije a vyvíjí se. Ostatně minulý týden vyšly nové verze aplikací pro počítače i mobily. Mají lehce upravený design, nové logo (sbohem barevná sedmikrásko) a pár přidaných funkcí. Klient umí navrhovat rychlé odpovědi na příchozí zprávy. Dokáže přepisovat hlasové zprávy na text (jen v angličtině a ruštině). A novinkou je podpora botů. Sami vývojáři přidali odpovídač na dotazy z Wikipedie, avšak i ten mluví jen rusky.

V době koronaviru tvůrci připomínají, že ICQ podporuje skupinové chaty pro až 25 000 účastníků a hovory pro 30 lidí. Kromě klasických účtů v síti fungují i tzv. kanály sloužící pro hromadná oznámení klidně milionům uživatelů. Pokud jich tolik ICQ ještě vůbec používá.

Zdroj: Mail.ru

ICQ žije i v roce 2020. Kecálek dostal nové funkce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

1 komentář