IdeaPad K1: 10″ tablet od Lenova v prodeji

0

S tablety se trhá pytel už delší dobu, s příchodem Androidu Honeycomb specializované pro tyto malé dotykové přístroje je ale popularita na špici a všichni se snaží přiživit na trendu odstartovaném iPadem. Nyní nám svůj tablet představuje i Lenovo. S názvem IdeaPad K1 přichází na trh přístroj s 10,1″ displejem nesoucím pološirokoúhlé rozlišení 1280 × 800 px.

Uvnitř najdete procesor Nvidia Tegra 2 T-250, dvoujádro na 1 GHz s relativně silnou grafikou a akcelerací pro flash. K Tegře je tu 1 GB pamětí LPDDR2. Úložná paměť má kapacitu 16 GB a můžete ji rozšířit kartami microSD. Systémem je zmíněný Android 3.0 Honeycomb.

Jinak tu máme přední 2Mpx a zadní 5Mpx kameru, dva 0,5W reproduktory, Wi-Fi, Bluetooth 2.1, slot na SIM kartu pro 3G, USB a HDMI. Vestavěný akumulátor poskytne 8-10 h výdrže. Tablet se prodává v bílé i černé variantě, pochopitelně za stejnou cenu.

Amazon.com má obě barevné varianty zalistované za $499.99, což je za tablet s 3G docela příjemná cena. V přepočtu se jedná zhruba o 9000 Kč, česká cena bude ale pravděpodobně podstatně vyšší, jako obvykle.

DOPLNƒöN√ç: Amazon oba listingy stáhl.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bezvěrče, si myslíš, že život jsou jen počítače, matematika a logika, ale měl bys začít psát taky trochu o citech, který k nim cítíš. Nebo si myslíš, že počítače nemají duši, že nemohou milovat?

    Za lásku je potřeba se rvát a někdy i zemřít.

    Zamysli se nad svý konzumním způsobem života.

    MK