IDF 2010: Atom CE4200, E600 a Stellarton

0

SoC v současnoti zastupuje Atom CE4100 s označením Sodaville. Jeho nástupcem založeným rovněž na 45nm technologii, známý pod kódovým označením Groveland, bude Intel Atom CE4200. Měl by nabídnout zásadní zlepšení s jádrem x86 na 1,2 GHz, 512 kB L2 cache a kódováním videa H.264. Procesor je vybaven pokročilým hospodařením s energií, jakož i schopností podporovat až 8× HD video. Intel Atom CE4200 by měl být začleněn do zařízení, jakými jsou televizory a mediální centra. Bohužel další upřesnění si Intel prozatím nechává pro sebe.

Intel oznámil i další novinku na poli SoC s kódovým označením Tunel Creek, řadu Intel Atom E6XX. Tento modul se chová jako procesor s nízkou spotřebou, jehož hlavní charakteristikou je kompatibilita s I/O Hub třetích stran. Je určen pro využití v automobilech, inteligentních síťových zařízeních či IP telefonech a dalších. Atom E6XX tedy lze propojit s produkty certifikované od Realtek, OKI či STMicroelectronics. Samozřejmě, že i Intel nabídne svůj vlastní I/O Hub s označením EG20T.

Intel také odhalil nový konfigurovatelný procresor Atom pod ódovým označením Stellarton. Modul se skládá z procesoru Atom E600 spárovaný s Altera*FPGA do jednoho multičipového bloku. Cílem je navrhnout Atom, který může nabídnout pružnost a kompatibilitu některých programovatelných funkcí a tak umožnit na velmi specifické požadavky.

Ohodnoťte tento článek!