IE 8 prý zablokuje třikrát více malwaru než konkurenti

0

Internet Explorer již několikrát výrazně překonal konkurenční prohlížeče v bezpečnostních testech zaměřených na sociální malware, tedy podvodný software a internetové stránky zaměřené na důvěru nic netušících uživatelů.

Již v předchozích testech provedených firmou NSS Labs jednoznačně zvítězil nad konkurenty a nejinak tomu bylo v lednovém testu. Oproti předchozímu skóre 81 % z července 2009 si polepšil na 85 % zablokovaných hrozeb.

Firefox 3.5, stejně jako Safari 4 odrazili asi třikrát méně útoků, tedy 29 %, Chrome 4 jen 17 % a Opera 10 nedosáhla ani žalostného procenta. Klíčem úspěchu prohlížeče Microsoftu je takzvaný SmartScreen filtr, jenž dle Microsoftu v současné době blokuje asi tři milióny škodlivých odkazů denně.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ty dvě aktualizace jsem si stáhnul ručně. Při instalaci mi to vyhodilo že už je v NB mám nainstalované. Tak jesem ty staré odinstaloval a následně resetnul. Pak jsem zkusil režim spánku a při probuzení se mi stejně LCD dispaly nerozsvítil. Když jsem je chtěl sosnout jen tak pro zajímavost z Windows Update tak mi to našlo ty publivané z roku 2009. Tak jsem si nainstaloval ty co jsem si ručně stáhnůl a stejně mi to ten můj problém nevyřešilo 🙁 tak budu čekat dál ….