IE10: zapnutý Do Not Track, aktualizace Flash Playeru přes Windows Update

0

Pokud jde o Internet Explorer 10, v čerstvě vydaných Windows 8 Release Preview naleznete již šestý Platform Preview. Ten prozatím nemůžeme vyzkoušet na jiných Windows, například v Sedmičkách. Pro ty zřejmě vyjde až konečná verze, předtím možná nějaké beta. Desktopové uživatelské prostředí nicméně prozatím zůstává beze změny, Microsoft si pro nás tyto novinky ještě nechává na pozdější dobu. (Nebo nás pořádně překvapí tím, že žádné nepředstaví.) Prozatím se můžeme bavit pouze o vylepšeních pod kapotou. Jedním z nich bude také ve výchozím stavu aktivovaná technologie Do Not Track.

Tip: Jak se vyhnout sledování na webu? Už i Twitter podporuje Do not track

Tento krok je z hlediska ochrany soukromí velmi důležitý. Více o technologii si můžete přečíst v našem nedávném článku. Že bude v prohlížeči od počátku zapnutá, znamená nečekaný převrat. Firefox sice Do Not Track začal podporovat jako první, neodvážil se jej ale zapnout. Funkci bere spíše jako věc volby, takže si ji zájemce musí aktivovat sám. IE9 ji podporuje také, v továrním nastavení je nicméně vypnutá. IE10 bude v tomto ohledu pionýrem. Vyzkoušet jej můžete již v Release Preview.

 

Druhou velkou věcí, kterou naleznete v IE10 Platform Preview 6, je zabudovaná podpora pro Adobe Flash. Flash Player původně neměl být v prohlížeči pro Metro dostupný, měl zůstat doménou desktopové edice. Situace se ale změnila a Microsoft se sám bude starat o aktualizace tohoto zásuvného modulu. Bude ho tedy mít plně pod kontrolou. Uživatel ani nebude vystaven nebezpečí, protože modul bude vždy aktuální, udržován bude skrze platformu Windows Update, která se stará rovněž o distribuci aktualizací pro Internet Explorer. Flash Player naleznete již delší dobu také v Google Chrome.

Jak jsme se dozvěděli nedávno, Flash Player bude skutečně dostupný pouze na webech zapsaných na bílé listině. V podstatě by mělo jít o věc zpětné kompatibility. Tam, kde jiné volby není, se prostě aktivuje Flash Player a uživatel nebude o obsah stránky ochuzen. Například takový videoportál YouTube se snaží zprovoznit přehrávání na základě webových standardů. Přestože pokroky nelze nevidět, obecně se zde bez Flashe stále neobejdete. Mimochodem, nakonec se v IE10 pro Metro dočkáme podpory pro „cizí“ technologii, zatímco pro domácí Silverlight nikoli. Ten ale stejně umírá.

Integrovaný zásuvný modul můžete samozřejmě využít také v desktopovém Internet Exploreru. Zde navíc nebudete omezeni na bílou listinu, desktopový prohlížeč vám dovolí zobrazit prvky ve Flashi na všech webech. Takže až na svém počítači přejdete na Windows 8, nedivte se, že vám nepůjde zásuvný modul od Adobe nainstalovat. Systém ho již obsahuje.

Zdroj: IEBlog

IE10: zapnutý Do Not Track, aktualizace Flash Playeru přes Windows Update

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář