IE9 drtí konkurenci v akceleraci prostřednictvím grafické karty

0

Ačkoli se prakticky žádná z verzí Internet Exploreru nemůže v rychlosti při zpracovávání běžného JavaScriptu rovnat svižnému Chrome, karta se obrátí u graficky náročných stránek a webových aplikací.

Díky hardwarové akceleraci prostřednictvím grafické karty překonala testovací verze Internet Exploreru 9 v testu FishIE (zatím rovněž testovací) Chrome 6, a to i po aktivaci hardwarové akcelerace u prohlížeče od Googlu. Zda přisoudíte nepříliš oslnivý výsledek Google Chrome velmi raném stádiu vývoje nebo jiným faktorům, to už záleží jen na vás.

Protože však byla akcelerace pomocí grafické karty implementována i do nejnovějších testovacích verzí prohlížeče Firefox, zvládlo nejnovější sestavení Firefoxu 3.7 alpha 6 udržet stejný, dokonce i mírně vyšší počet snímků za sekundu jako IE9. Chrome 6 překonala i nejnovější verze Opery, její skóre ale bylo oproti IE a Firefoxu nižší.

Zdroj: DownloadSquad

IE9 drtí konkurenci v akceleraci prostřednictvím grafické karty
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Už když vycházel Windows Vista, čítával jsem, že probuzení z hibernace do dvou sekund – haha. Tohle bude to samé 🙂

    A ještě něco. Píšete, že “Windows 8 zvládne …”. Nikoliv Windows 8 (neboli jádro systému), ale programy a ovladače, které ve Windows poběží. V tom je rozdíl. Samotné jádro Windows má tak 50 mega, zatímco zbytek zabírá DVD 😉