IE9 zablokuje 99 % sociálního malwaru

0

Sociální malware, využívající důvěry uživatelů zejména v to, co se jeví jako komunikace se známými kontakty, je dnes poměrně nebezpečný a je zdrojem velkého množství virových nákaz. Dle testu NSS Labs je jedničkou v ochraně proti tomuto typu binárních škodlivin nejnovější Internet Explorer 9, který je stále ve vývoji.

Již předchozí verze Internet Exploreru si v tomto testu nezávislé organizace NSS Labs vedly velice dobře a vybojovaly první místo. Téměř naprosté dokonalosti pak dosáhla nejnovější, stále nedokončená verze 9, která zablokovala celých 99 % sociálního malwaru.

Tento prohlížeč Microsoftu vděčí za svůj úspěch zejména SmartScreen filtru, jehož databáze patří mezi jednu z největších a neustále roste. Konkurenční prohlížeče skončily spíše na opačném konci: Firefox 3.6 získal se svými 19 % třetí místo, Safari 5 čtvrté s 11 %, Google Chrome 6 získal pouhá 3 % a Opera 10 z testu vyšla s ostudnou nulou.

Zdroj: NSS Labs

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bylo na čase, že Opera konečně začala podporovat doplňky. Právě kvůli doplňkům jsem ji před lety opustil a přešel k Firefoxu. Teď jsem se vrátil zpátky, Operu 11 zkouším a celkem se mi líbí, je výrazně rychlejší než Firefox. Akorát mi ještě pár doplňků chybí (WOT, Xmarks…).

    A zajímalo by mne, jestli Opera 11 má GPU akceleraci nebo ne, nikde jsem se to nedozvěděl.