IFA 2015 – Levné ZenWatch 2, elegantní Huawei Watch a druhá generace Moto 360

0

Letošní berlínská IFA nezůstala ochuzená ani o novinky s platformou Android Wear. Včera jsme se dočkali oficiálního představení hodinek Huawei Watch, nové generace Moto 360 a Asus ZenWatch 2 pro evropský trh. Přičemž třetí jmenovaný přijde ve dvou variantách lišících se velikostí displeje.

Asus ZenWatch 2

Začnu levnějšími ZenWatch 2 od Asusu. Ty byly oficiálně odhaleny už na letošním Computexu a na veletrhu IFA je Asus jen uvedl na evropský trh. Proto jsme se nedočkali ničeho neočekávaného snad jen krom menší varanty. Ta nabídne displej o rozměrech 1,45 palců a rozlišení 280 na 280 pixelů. Druhým rozdílem oproti větší variantě je menší baterie, která místo 400 mAh nabídne jen kapacitu 300 mAh.

Větší varianta se chlubí displejem o úhlopříčce 1,63 palců a rozlišením 320 na 320 pixelů. Společnými parametry jsou 4 GB interního úložiště, 512 MB RAM nebo čtyřjádrový procesor Snapdragon s taktem 1,2 GHz.

Asus ZenWatch 2

Velkým plusem většiny hodinek s Android Wear je podpora standardních rozměrů pásků. To platí i u obou variant ZenWatch 2, přičemž větší varianta si rozumí s rozměrem 22 milimetrů a menší verze si rozumí 18 milimetrovými pásky.

Velmi příjemná je cena obou hodinek. Menší verze bude v celé Evropě k dispozici za 149 eur, což v přepočtu odpovídá zhruba čtyřem tisícům korunám. Větší varianta bude o zhruba pětistovku dražší. Na evropský trh se obě verze hodinek dostane během letošního října.

Huawei Watch

Druhou odhalenou novinkou pro evropský trh jsou chytré hodinky čínského Huawei. Ty jsou o poznání elegantnější než konkurence od Asusu. Chlubí se kulatým ciferníkem s průměrem 42 milimetrů, který tak odpovídá rozměrům běžných náramkových hodinek.

Huawei Watch - IFA 2015

Velkým plusem je použití safírového sklíčka, které je o mnohem obtížnější poškrábat. I samotný displej patří k nejlepším na trhu a Huawei Watch nabízí rozlišení 400 na 400 pixelů a hustotu 286 pixelů na palec. Po stránce papírových specifikací jde o nejkvalitnější displej mezi hodinkami s platformou Android Wear.

Trochu překvapující jsou sportovní senzory, které bychom asi u elegantních hodinek nečekali. Každopádně Huawei Watch disponují šestiosým pohybovým senzorem s gyroskopem a akcelerometrem, které pomůžou ke sledování celodenní aktivity.

I tyto hodinky se oficiálně dostanou na český trh. Tuzemské zastoupení slibuje dostupnost během listopadu za cenu od 10 899 Kč za základní model až po bezmála dvaadvacet tisíc korun za pozlacenou variantu s ocelovým páskem.

Huawei Watch - IFA 2015

Moto 360 2015

Poslední včerejší novinkou je druhá generace v loňském roce přelomových chytrých hodinek od Motoroly. Ta přichází s ještě větší možností přizpůsobení než loni a na své by si měl přijít opravdu každý. Hodinky budou k dispozici ve dvou verzích. Lišit se budou rozměry a kapacitou baterie.

Větší verze s průměrem 46 milimetrů nabídne displej s rozlišením 360 na 330 pixelů s hustotou 233 pixelů na palec a ochranným sklem Gorilla Glass 3. Posledním rozdílem je větší akumulátor o kapacitě 400 mAh. Menší varianta pro změnu přichází s průměrem 42 milimetrů a rozlišením 360 na 325 pixelů. Menší akumulátor pro změnu nabízí kapacitu 300 mAh.

Moto 360 2015 IFA

Zbylé specifikace jako čtyřjádrový procesor Snapdragon 400, 4 GB interního úložiště nebo 512 MB RAM zůstávají pro oba modely totožné. Zklamáním pro majitele loňských Moto 360 je nekompatibilita letošního modelu s rok starou bezdrátovou nabíječkou.

Moto 360 2015 budou k dispozici v první fázi jen na americkém trhu. Na ten se dostanou ještě tento měsíc za cenu začínající u hranice tří set dolarů, což v přepočtu odpovídá zhruba 7 215 korunám. Krom klasické verze bude k dispozici i speciální varianta Sport, která bude speciálně určena pro sportovní účely. Na trh se však dostane až na začátku příštího roku.

Moto 360 2015 IFA

Všechny tři modely si budou nově rozumět také se zařízeními s iOS 8.2 a novějším. Plnohodnotně si ale hodinky užijete jen na Androidu a i ve spolupráci s ním hodinky občas nepracují zcela korektně.

Ohodnoťte tento článek!