IFA: Acer ukázal tři nové ultrabooky, ale překvapil hlavně tenkým All-in-One s integrovaným dobíjením Qi

4

Acer obměňuje své portfolio notebooků rychlostí blesku a neustále chrlí nové modely. Snaží se velmi rychle reagovat na trh. Nové notebooky s nejnovějšími procesory Intel osmé generace představili Acer, Asus i Lenovo.

U Aceru jde o tři novinky, akorát tedy nové označení notebookových řad (už z loňska) se trochu plete: Switch (odtrhávací tableto-notebooky), Swift (ultrabooky) a Spin (otáčecí konvertibly).

Chris Walker z Intelu ukazuje nový Intel Core osmé generace

Konvertibilní Switch 7 Black Edition s grafikou GeForce MX150 a unikátním systémem chlazení Dual LiquidLoop je velký 13,5″ a má netradiční rozlišení 2256 × 1504 px (IPS). Je zajímavý svým stojánkem s automatickým vysunutím (spíš vyskočením) opěrné nohy Autostand po opření o stůl.

acer_ifa_switch7_be_02 acer_ifa_switch7_be_04

Mechanismus je to jednoduchý a jde ovládat jednou rukou, akorát mi přišel málo bytelný. Jelikož jde o odtrhávací mechanismus, je to typ 2v1 a vlastně jde spíše o tablet s klávesnicí. Bez ní Swift 7 váží jen 1,15 kg. V těle má integrovaný stylus, který dokáže rozpoznat 4096 úrovní přítlaku a detekuje i úhel, například kvůli správnému stínování. Blíže jsme jej popsali v samostatném článku.

Rozšíření se dočkaly i konvertibilní notebooky řady Spin. Spin 5 je velmi pěkný 13″ ultrabook s reproduktory, které hrají dopředu i v režimu tabletu. Sledování filmů tak bude zase o něco lepší. Velmi bytelné provedení, moderní porty, ale i kompromisy u ergonomie klávesnice, která má stále různě kombinované a utopené kurzorové šipky.

Nicméně zvukový projev je o hodně lepší a nový Spin 5 bude silným konkurentem notebooků Yoga. Je tenký 15,9 mm a váží 1,5 kg. Bude se prodávat i v 15″ variantě, kde bude k dispozici i konfigurace s grafikou GTX 1050.

acer_ifa_spin5_13_03

Acer se pochlubil ztenčením řady Swift na 0,9 cm (Swift 7), respektive snížením hmotnosti pod 1 kilogram (Swift 5). Jde ultrabook klasické konstrukce, nástupce výborného ultrabooku Aspire S13 a právě tento model by měl poskytovat nejlepší poměr cena/užitečnost. Spolu se Spinem 7 jde zatím o jediné bezrámečkové notebooky od Aceru.

acer_ifa_swift5_01 acer_ifa_swift5_03

Acer Swift 5

Acer ukázal také nový Chromebook 15, který nabídne hliníkové šasi. velký 15″ Full HD displej a podle velkých mřížek reproduktorů snad i slušný zvuk (přes hluk výstaviště toto nebylo možné příliš vyzkoušet). Nedostatkem je absence numerického bloku klávesnice a plnohodnotné čtečky karet. Chromebook 15 jsme již představili v samostatném článku.

acer_ifa_chromebook_15_01
Acer Chromebook 15

Kromě notebooků ukázal Acer také autokameru Vision 360, která u nás sice v prodeji zřejmě nebude, nicméně je to škoda. Jde totiž o kameru, která snímá dění okolo sebe v plných 360°, je propojená na váš smartphone a videa odesílá do cloudu. Přes mobil se tak můžete podívat na živý obraz z parkoviště, kde jste auto nechali.

Nakonec došlo i na zvířátka, neboť Acer loni koupil společnost Pawbo, která se specializuje na různé doplňovače granulí, vzdálenou komunikaci se zvířaty a letos například na multifunkční obojek s GPS.

Za mě je letos tím nejlepším produktem Aceru tenký počítač All-in-One Aspire S24. Bezrámečkový displej, moderní porty a kombinace SSD+HDD jsou všechno dobré vlastnosti, Acer ale i tak přidal ještě jednu: celá plocha funguje jako dobíjecí místo pro smartphony přes technologii Qi. Aspire S24 aspiruje na designový i užitečný počítač v jednom. Podrobně jsme o něm psali také samostatně.

 

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE