iFixit: jak se dostat do Zenbooku UX32VD? Lépe než do MacBooku

0

Znáte server iFixit? Je to specializovaný portál, zabývající se komentovaným rozebíráním spotřební elektroniky – redaktoři v podstatě jednou za čas vezmou nějaké zařízení, rozeberou jej do posledního šroubku a celý proces nafotí a okomentují. Na konci zhodnotí, jak je pro uživatele jednoduché přístroj vyčistit či opravit svépomocí bez využití servisu a poskytne nějaké tipy a upozorní na záludnosti.

Rozborka Asusu UX32VD na iFixit

Rozborka Asusu UX32VD na iFixit

Pánové z iFixitu si tentokrát vzali na paškál novinku od Asusu, Zenbook Prime UX32VD. Ten má dost společných znaků s námi recenzovaným UX31A, odlišuje se pevným diskem na místo SSD a přítomností diskrétní grafické karty. UX32VD se jim podařilo rozebrat skutečně na prvočinitele a s výsledkem prý byli velmi spokojení. Pokud prý máte alespoň základní jemné nářadí a trochu trpělivosti, neměl by pro vás být problém svůj Zenbook rozebrat a vyměnit třeba baterii nebo dokonce i displej, což rozhodně nebývá úplně obvyklé. Zenbook Prime UX32VD tak dostal skóre 8 z 10 (čím vyšší, tím jednodušeji se rozebírá).

 

Zajímavé je také srovnání s MacBookem Pro s displejem Retina, na který se iFixit díval hned po jeho uvedení. Ten dostal skóre jen podprůměrných 4/10 a redaktoři si stěžovali třeba na baterii napevno zalepenou do vnitřku notebooku. U Zenbooku prý výrobce taky na několika místech použil zbytečně mnoho adheziv, ale aspoň se vyvaroval používání nestandardních šroubů, baterie je jednoduše vyměnitelná a konektory na základní desce jsou přehledně popsány, což usnadňuje opětovné složení notebooku. Stejnětak by prý mělo být bez větších problémů možné vyměnit pevný disk (třeba za plnohodnotné SSD) a rozšířit operační paměť ze 4 na 6 gigabajtů.

Zdroj: iFixit

Ohodnoťte tento článek!