iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor

0
iPhone 8 roztrhán na kusy (zdroj: iFixit)

Dekonstruktéři z iFixit opět vystáli frontu v Apple Storu, koupili nové iPhony a ty podrobili podrobné rozborce. Do rukou se jim dostal iPhone 8 (zde) i iPhone 8 Plus (zde). Určitě se na jejich bohatou komentovanou galerii podívejte.

Zde vypíchneme jen pár zajímavostí, které Apple oficiálně nikdy nekomentuje. Menší iPhone 8 má opět jen 2 GB paměti, zatímco model 8 Plus dostal 3 GB. Výrobce čipů Apple opět zdvojil, moduly LPDDR4X mu dodává Samsung a Hynix. NAND čip pro interní úložiště pocházejí od SanDisku a Toshiby.

Oba rozebrané iPhony měly uvnitř LTE modem od znepřáteleného Qualcommu. Není však vyloučeno, že stejně jako u loňské generace mobilů budou na trhu i některé modely s modemu od Intelu.

Ve srovnání s předchůdcem mají novinky menší kapacitu akumulátoru, výdrž však firma uvádí stejnou. iPhone 8 dostal 1821mAh akumulátor (iPhone 7 měl 1960mAh), iPhone 8 Plus pak 2691mAh (oproti 2900mAh u iPhonu 7 Plus).

Oba telefony mají o stupeň sníženou známku „opravitelnosti“, letos dostaly jen šestku. Na vině jsou skleněná záda telefonu, se kterými se špatně manipuluje. Po jejich případném roztříštění bude náročné vyměnit je za nová.

Ohodnoťte tento článek!