IHS iSuppli zvýšila odhady prodejů iPadu

0

Společnost pro výzkum trhu IHS iSuppli zvýšila své předpovědi prodejů rodiny Apple iPad, také jako odpověď na pád tabletu HP TouchPad.

Výzkumná společnost přehodnotila své předpovědi prodejů iPadu v roce 2011 z počátečního odhadu 43,7 milionu jednotek na 44,2 milionu, a prodeje všech tabletů pro tento rok byly zvýšeny z 58,9 na 60 milionů.

Podle Rhody Alexandera, představitele společnosti IHS iSuppli, Apple zatím nevykazuje žádné známky oslabení prodeje svých produktů, a trh s tablety je v pojetí Applu jako „závod s jedním koněm“. „Poučili se z lekcí, které jim daly předcházející produkty, a své znalosti aplikovali na iPad,“ uvedl Alexander. „Celá produkce Applu vypadá jako zázrak, který je hodný následování.“Apple iPadPro rok 2014 předpovídá IHS iSuppli dočasné oslabení iPadu, společně s tím, jak se upevní pozice Windows 8 a tabletů od konkurenčních firem. Možnost nižších a tím i výrazněji konkurujících cen je jistě silným faktorem. Bez ohledu na to, podíl iPadu v roce 2015 bude podle analytické společnosti činit 44 procent ze všech dodávek tabletů.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Áno, máme nejtenčí „herní“ (no nevím, jestli bych jako herní nazval něco s GT555M, je to tak na hraně) notebook. Co na tom, že tam bude chlazení stát za houby a bude to throttlovat, to mu na tloušťce nepřidá…
    Klasika.

  2. Ty bláho 50 000,-Kč tak ty spadli ze schodů ne?
    Já ted objednal DevilTech 17,3″ s i7 2720QM, HD 6990M, 2x HDD a OS Win 7 64bit HP. A cena o proti Razer jen 1805€! Snad ale nebude HD 6990M nějak kazová.
    Jinak pěkně vypadá ale za ty peníze by se mi to ani nevyplatilo měnit za zatím dosavadní NB ASPIRE 8942G než mi DevilTech dorazí. Jinak ty kurzorové šipky nebudí dobrý dojem pro ovládání u her.