Ikea do nových skříní, stolků a lampiček integruje bezdrátové Qi nabíječky [MWC]

0

Největší prodejce nábytku na světě na veletrhu MWC prozradil, že jeho letošní kolekce výrobců bude obsahovat moduly pro bezdrátové nabíjení smartphonů a tabletů. Do českých obchodů se nový nábytek dostane v dubnu.

Ikea do nábytku integruje Qi nabíječky

Ikea vsadila na standard konsorcia WPC, a tedy indukční nabíjení známé pod značkou Qi. To už najdeme ve vybraných telefonech od LG, Nokie nebo Samsungu. Nabíječky budou součástí nočních stolků, lampiček, pracovních stolů a dalších kusů nábytku. Ikea bude prodávat i samostatné podložky. Nabíjecí místa jsou chytře označena křížkem. V obchodě bude k dostání i sada pro instalaci Qi nabíječky i do současného nábytku.

Ikea do nábytku integruje Qi nabíječky

Z celé řady průzkumů i z návštěv u našich zákazníků doma jsme zjistili, že lidé nemají rádi změť kabelů. Navíc mají obavy, že nenajdou tu správnou nabíječku ve chvíli, kdy ji budou potřebovat a mobilní telefon se jim tak vybije. Naše inovativní řešení, v němž jsou bezdrátové nabíječky přímo zabudované v nábytku, život doma výrazně usnadní,” říká Jeanette Skjelmose, manažerka IKEA pro oblast osvětlení a bezdrátového nabíjení.

Ikea do nábytku integruje Qi nabíječky

Vytvořili jsme chytré bezdrátové řešení, tudíž se už nikdy nebudete muset dívat na nevzhledné kabely. Můžete si dokonce nabíjet i několik přístrojů najednou, a u vás doma to přitom bude vypadat krásně a hlavně bezdrátově,” vysvětluje designér David Wahl. 

 

Fotogalerie

Zdroj: TZ Ikea

Ikea do nových skříní, stolků a lampiček integruje bezdrátové Qi nabíječky [MWC]
Ohodnoťte tento článek!