Ikea nerozumí internetu. Konečně spustila e-shop, ale nedá se používat

3

Ikea v Česku bez velkých fanfár spustila online nakupování. Od června bylo možné zboží nejdříve vybrat v e-shopu a pak vyzvednout na prodejně. Počínaje zářím již ale nemusíte na některou ze čtyř poboček švédského obchodního domu, ale zboží si můžete na libovolnou adresu objednat z domova.

Ikea už spustila e-shop
Ikea už spustila e-shop

V rámci našeho lokálního řešení „Klikni a dovezeme“ připravujeme jednotlivé objednávky přímo v našich obchodních domech a doručujeme je ve spolupráci s našimi lokálními partnery v oblasti dopravy. V budoucnu bude některé objednané zboží našim zákazníkům doručováno přímo z našich globálních centrálních skladů,“ říká Nina Maláková, manažerka e-commerce v Ikei.

Současný e-shop jen pouze z nouze cnost. Plnohodnotný online obchod, který už Ikea nabízí v některých západních zemích, bude u nás až v roce 2018 nebo 2019.

 

Aktuálně to na Ikea.cz funguje tak, že si vyhledané zboží přidáte do nákupního seznamu (nikoliv košíku jako jinde), v seznamu pak musíte zvolit některou z poboček pro zjištění skladových zásob a až poté se objeví kouzelné tlačítko Nákup online. V něm si vyberete vyzvednutí na pobočce (za 300 Kč) nebo dovoz na libovolnou adresu (od 600 Kč).

Nábytkářské firmy si za dopravu běžně účtují vyšší stokoruny. Ikea ale prodává i drobné předměty, je proto škoda, že se doprava platí nikoliv za objem nebo hmotnost, ale za cenu. Objednávka v hodnotě do 5000 Kč bude stát vždy 600 Kč, i když koupíte dva ručníky a svíčku. Kompletní ceník najdete zde.

Zdroj: Ikea

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Co je na tom? Radši zaplatit 600,- za poštovný než se tam táhnout ve svém volnu. Nově mi teď bude stačit obvolat rodinu, že se chystám objednávat z Ikea eshopu a kdo něco chce, ať obratem pošle seznam. Poštovný se pak vezme na koláč.

    Nezapomínejte na to, že Ikea nabízí specifický druh zboží – nábytek. Kolikrát do roka kupujete novou pohovku? A co jsem tak vypozoroval od ženských, tak nápad udělat si výlet do Ikea bludiště vzniká těsně po představení (a důkladného prostudování) nového katalogu..tzn 1x ročně.

    Tohle se bude využívat hlavně na ty jejich serepetičky. A pokud si zařizujete nový byt, tak se Vám stejně víc vyplatí si pro to zajet (a při té příležitosti ty krámy zbytku rodiny dovezete bez poštovného).