Ikspéčkáře před koncem podpory varuje hláška. Migraci usnadní PCmover

0

Microsoft podporoval Windows XP dlouhých dvanáct let. Nikdo nežije věčně a pro operační systém to platí dvojnásob. Jedním ze způsobů, jak zbývající uživatele přesvědčit k upgradu, bude nově hláška, která se přímo zobrazí v prostředí systému 8. března či později. (Distribuce proběhne skrze Windows Update.) Nejde o nic nadmíru sofistikovaného: suše vám oznámí konec podpory s tím, že na webu zájemci naleznou další informace.

Oznámení o konci podpory Windows XP
Oznámení o konci podpory Windows XP | Foto: Microsoft

A pokud nechcete, tak se upozornění už znovu neukáže. Pokud nevíte, jestli v počítači provozujete Windows XP, máte zajít na web AmIRunningXP.com. Ten vám prozradí, jestli se musíte začít strachovat. Aby uživatelé nezůstali na holičkách, připravil pro ně Microsoft v rámci partnerství s firmou Laplink nástroj PCmover. Ten bude zdarma dostupný v tomto měsíci na webu windowsxp.com a pomůže vám s migrací dat do nového počítače pomocí lokální sítě.

 

Nemusí v něm běžet nutně Windows 8, mohou tam být klidně Windows 7. Jen nejspíš nebude dostupný v češtině. Výše zmíněné upozornění o konci podpory se bude ve vašem počítači zobrazovat každý osmý den v měsíci, pokud neoznačíte předvolbu, že se už okno objevovat nemá. Nebo nepřejdete na novější systém.

 Nástroj na migraci uživatelských dat
Nástroj na migraci uživatelských dat | Foto: Microsoft

Zdroj: Windows Experience Blog

Ohodnoťte tento článek!