iMaps? Apple prý v iOS 6 přijde s vlastními mapami, ty od Googlu zahodí

0

Zdroj blízké jablečnému fanwebu 9to5mac.com potvrdily, že Apple chystá pro novou verzi mobilního systému aplikaci s vlastními mapovými podklady. Stávající Mapy sice vytvořili lidé z Cupertina, ale podklady byly od Googlu. To se nejspíš změní.

Apple se už v mapách hodně angažoval, dřívější akvizice společností Placebase, C3 Technologies a Poly9 mu dodaly technologie, které dovedou úžasné věci například s 3D vrstvami. Expertní tým zatím v pozadí možná připravoval i něco víc. Před nedávnem navíc upustil od Google Maps pro práci s geotagy v aplikaci iPhoto. Zbavování se závislosti na ostatních společnostech je jasným směrem posledního desetiletí.

C3 Technologie 3D map

Na Yell.com najdete 3D mapy od C3 tehcnologies ve čtyřech britských městech: Manchester, Londýn, Leeds a Birmingham

Když jsme v březnu spekulovali o tom, co Apple udělá se 100 miliardami na účtu, vzpomněli jsme na chybějící vyhledávač, vlastní mapy a sociální síť (mimo málo rozšířený hudební Ping). Na vyhledávač si Apple nejspíš netroufne, zde má Google a Bing ohromný technologický náskok. Sociální sítě nejsou odvětvím, kde lze úspěšně vydělávat (Facebook je spíš výjimkou). Ale mapy a navigace na mobilech jsou pomalu nejužitečnější aplikací. Tim Cook a jeho tým teď disponují takovými prostředky, že se brzy mohou stát velkou konkurencí pro mapy Bingu nebo právě Googlu.

 

Apple možná oznámí další akvizice, třeba podpoří vývoj OpenStreetMap, ale jako nejpravděpodobnější varianta se jeví, že jako většina konkurentů využije už hotových dat od místních geodetických a kartografických společností, jakou je u nás Geodis. Nelze očekávat, že by Apple začal úplně od píky. Více se ale dozvíme v červnu na WWDC 2012, kdy byl měl Apple nový systém představit.

3D mapy C3 Technologie v akci

Ohodnoťte tento článek!