IMDb pod palbou, údajně porušuje pět patentů Rovi Corp.

0

Největší zdroj informací ze světa filmu je ohrožen žalobou vedenou společností Rovi Corporation. Ta dala Amazon (provozovatele IMDb) k soudu kvůli porušování pěti patentů týkajících se elektronických programových průvodců (EPG).

Patenty jsou přitom dost obecné a filmová databáze by bez nich ani nemohla fungovat. Jenže právníci mají rádi patenty, patenty dělají peníze a peníze jsou potřeba na lepší právníky, kteří by mohli prošetřit další patenty. Rovi v žalobě tvrdí, že firmy o jejich patentech ví Apple, Cisco, Comcast, DirecTV, Microsoft, Samsung, Sony, Time Warner, Verizon a Yahoo, a také poslušně platí poplatky. Ostatně kvůli stejnému problému už na podzim podal Rovi žalobu na Toshibu. Amazon prý oslovili už v roce 2009, ale k dohodě nedošlo.

Porušené patenty:

  • 7,603,690: Interactive television program guide system with pay program package promotion
  • 7,493,643: Program guide system with video-on-demand browsing
  • 6,769,128: Electronic television program guide schedule system and method with data feed access
  • 6,275,268: Electronic television program guide with remote product ordering
  • 5,988,078: Method and apparatus for receiving customized television programming information by transmitting geographic location to a service provider through a wide-area network

Pokud vám jméno Rovi Corporation nic neříká, připomenu, že nedávno tato firma koupila Sonic i DivXem za 720 milionů dolarů. Spíš ale budete znát starší název – Macrovision (na Rovi se firma přejmenovala předloni). V roce 2008 pohltila za 2,8 miliardy dolarů Gemstar-TV Guide, která si dříve nechala všechny zmíněné patenty zaregistrovat. Macrovision stojí za řadou analogových a digitálních ochran, které nám ztrpčují život na DVD nebo Blu-ray.

Zdroj: PaidContent (via TechDirt)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář