Už i HTC propůjčuje propůjčuje značku jiným. Nový Wildfire X nevyrobil

0

HTC vyrobilo první mobil s Androidem i Windows Phonem. Ani tyto primáty ale tchajwanské společnosti nezaručily dlouhodobý úspěch. Firmě stále klesají prodeje a tím i tržby. Navíc je již přes čtyři roky v mínusu.

Poslední provozní zisk zaznamenala v prvním čtvrtletí 2015, a to ještě v přepočtu jen okolo 600 000 amerických dolarů při miliardových tržbách. Minulý týden HTC oznámilo výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2019 a není to hezký pohled. Tržby sice ve srovnání s předchozími hubenými roky pomalu rostou, ale činí už jen 90 milionů dolarů, provozní ztráta je přitom 79 milionů.

TIP: Samsung nabral nový dech. V Evropě se mu mimořádně daří

Proč ten komplikovaný úvod? Pohled na finanční stav ukazuje, v jaké krizi se HTC nachází. A tato zoufalá situace přiměla HTC ke kroku, které potkaly i jiné zkrachovalé (nebo sotva živé) firmy… bude svou značku licencovat jiným výrobcům. Palm, BlackBerry nebo Alcatel dnes vyrábí čínský podnik TCL, nový telefon HTC Wildfire X má na svědomí hongkongská firma In One Smart Technology.

TIP: Google odkoupil část mobilní divize HTC, bude dělat Pixely

Novinka zapadá do nižší střední třídy a je (zatím) určena jen pro indický trh. Jde o telefon s 6,2″ HD+ displejem, Androidem Pie, čipsetem Mediatek Helio P22 s 3/4 GB operační a 32/128 GB úložné paměti. Nejzajímavější je na něm asi fakt, že obsahuje tři foťáky. Hlavní 12Mpx doplňuje 8Mpx senzor s teleobjektivem (2× zoom) a 5Mpx snímačem pro detekci hloubky. Model s nižší kapacitou se v Indii prodává za 11 000 rupií, což dělá přibližně 4300 Kč včetně daně. Nic co by našince mělo zvedat ze sedaček.

Od představení HTC U12+ je to teprve pátý nový telefon Tchajwanců, od května 2018 navíc nepředstavili žádný špičkový model.

Zdroj: HTC via GSMArena

Už i HTC propůjčuje propůjčuje značku jiným. Nový Wildfire X nevyrobil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas