Index uživatelských zkušeností se s námi nejspíš na dobro rozloučil

0

Poměřování výkonnosti počítačů leželo na bedrech recenzentů, avšak Microsoft s Windows Vista ve svých operačních systémech zavedl číselný hodnotící systém. Tzv. Index uživatelských zkušeností s Windows ohodnotil výkonnost komponent v pěti kategoriích, výsledky nicméně neprůměroval. Naopak, počítač byl ohodnocen nejnižší z naměřených hodnot. Hráči a jiné skupiny uživatelů tak dostali do rukou jakýsi základní orientační ukazatel výkonu, jímž se mohli řídit.

Jenže ono číselné hodnocení se z Windows 8.1 Preview ztratilo. Bude navráceno s konečným vydáním produktu? Pokud ne, nelze se příliš divit. V současnosti si málokdo potřebuje podobným testem měřit výkon počítače. V době, kdy Windows pronikají na tablety, ztrácí Index uživatelských zkušeností váhu a význam. Ačkoli v Česku osobní počítače platí za silnou herní platformu, v zahraničí se hraje převážně na konzolích.

Index uživatelských zkušeností ve Windows 8
Index uživatelských zkušeností ve Windows 8

 

Zdroj: McAkins Online

Index uživatelských zkušeností se s námi nejspíš na dobro rozloučil
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Chtěl bych se zeptat redakce, jaký má názor na synchronizaci (v podstatě zálohu) profilu prohlížeče Chrome. Nevím co vše zálohuje (pokud by jste vypsali, ocenil bych to), ale jde určitě o loginy:hesla. Věříte v tomto Googlu nebo využíváte jiné prohlížeče? Ono svěřovat veškeré své údaje někam “do cloudu” není zrovna košér.

    Rád bychu dělal lokální zálohu (protože potřebuju formátovat disk), ale nevím o žádném programu, který by uměl vytahal loginy (ale i hesla).

    Mám tedy 2 možnosti – věřit Googlu a nebo provést manuální zálohu typu copy&paste.

    Díky za odpověď.