Indové rozjeli cenovou válku. Nadupaný smartphone Yu Yuphoria stojí jen 3200 Kč

0

Novou mobilní značku Yu asi neznáte. Aby také ano, když představila teprve druhý telefon. Její mateřská firma Micromax ale čtenářům Cnews nejspíš neunikla. Výrobce levných telefonů se s novým brandem vydal konkurovat Xiaomi a dalším „lepším“ čínským telefonům. Novinka Yu Yuphoria totiž stojí jen 6999 rupií (3200 Kč s DPH), přitom výbava odpovídá mnohem dražším smartphonům.

Yuphoria je sice z plastu, ale má kovový rámeček a displej krytý sklem Gorilla Glass 3. Pětipalcový IPS displej dostal rozlišení 720 × 1280 pixelů. Slibuje „full lamination“, takže podobně jako třeba iPhone nemá před LCD panelem žádné vzduchové mezery. To pomůže vyššímu jasu a čitelnosti na slunci.

Pod displejem se nachází čipset Snapdragon 410 se čtyřmi 1,2GHz jádry Cortex-A53, 2 GB RAM a 16 GB flash paměti. Nechybí ani čtečka microSD karet. Systémem je Cyaonogen OS 12, tj. na Lollipop postavený upravený Android, kterému nechybí ani Google Play.

Má dva foťáky. Vzadu je 8Mpx snímač s objektivem o světelnosti f/2.2. Nabízí automatické zaostřování, LED blesk a umí točit video v rozlišení až 1080p30. Přední 5Mpx je jen fixně zaostřený, ale to je u telefonů takřka standard.

Telefon si rozumí s 2G, 3G i LTE, a to včetně „českých“ frekvencí 800, 1800 a 2600 MHz. Wi-Fi je jen jednopásmová 802.11b/g/n, Bluetooth splňuje specifikaci 4.0. Nechybí GPS, akcelerometr, gyroskop, kompas, FM rádio, senzor proximity ani okolního osvětlení.

 

S 2230mAh akumulátorem slibuje až sedmihodinovou výdrž při volání nebo poslechu hudby, vydrží i 4 hodiny videa. Podporuje rychlonabíjení QuickCharge, z 0 na 50 % se dostane za 45 minut. Yu slibuje i dobrý zvuk, integroval DAC převodní od Cirrus Logicu (Wolfson). Reproduktor je ale pouze jediný. To vše se vešlo do těla o rozměrech 142 × 73 × 8,2 mm (foťák přečnívá o milimetr) a hmotnosti 143 gramů.

Yu Yuphoria se začne prodávat na indickém Amazonu od 28. května. Díky podpoře tuzemských sítí, velmi dobré výbavě za parádní cenu doufejme, že si jej všimnou i čeští prodejci, kteří zatím protežují především čínské lowendy.

Zdroj: Yu

Ohodnoťte tento článek!