Inno3D chystá GTX 580 s bezúdržbovým vodním okruhem

0

Vodní bloky pro výkonné grafické karty se staly běžnou součástí sestav vyznavačů extrémních řešení a bereme je už jako samozřejmost. Ti pohodlnější a méně zdatní či odvážní zůstávají u méně riskantního chlazení vzduchem. A někde na půli cesty mezi oběma skupinami jsou All-in-one rešení, která tvoří chladič s uzavřeným bezúdržbovým chladícím okruhem.

Kromě vysokého výkonu je výhodou i možnost umístit chladič tak, aby se ohřátý vzduch z radiátoru netetelil ve skříni, ale z radiátoru upevněného do pozice pro ventilátor zamířil rovnou ven.

I když se nejčastěji setkáváme s okruhy pro chlazení procesoru, ani u grafických karet nejde o první počin podobného druhu. Za většinou z nich stojí společnost CoolIT. Už téměř před třemi lety se třeba objevilo objemnější chlazení pro dvouprocesorovou HD 3870 X2. O chvíli později se objevilo chlazení pro dvě GeForce GTX 260 či 280. Poté se objevila třeba speciální vodou chlazená edice Radeonů HD 4870 od Sapphire. Zhruba před rokem to zase byla GeForce GTX 285 a dvouprocesorová GTX 295 od BFG.

 

A rodina obdobně koncipovaných produktů se nejspíš dočká dalšího přírůstku. Připravovaná GeForce GTX 580 iChill Black Edition je vybavená jednoduchým soběstačným okruhem s vodním blokem, pumpou a radiátorem s pravděpodobně 120mm ventilátorem.

Podrobnosti o specifikacích nejsou známé, přetaktování přímo od výrobce se ale dá předpokládat. Na trhu se má objevit ještě během tohoto měsíce.

Zdroj: Expreview.com

Inno3D chystá GTX 580 s bezúdržbovým vodním okruhem

Ohodnoťte tento článek!