Inno3D má GeForce GTX 680 a GTX 670 iChill s all-in-one vodníkem Arctic Hybrid

0

Společnost Inno3D dnes uvedla na trh dvojici špičkových modelů grafických karet iChill GeForce GTX 680/670 Black Series Accelero Hybrid osazených chladičem Arctic Accelero Hybrid, která je prvním a možná i jediným pokusem nabídnout zákazníkům nejvýkonnější jednoprocesorové GeForce řady 600 s chlazením, které je kombinací bezúdržbového vodního okruhu a vzduchového chladiče ofukujícího napájecí obvody a paměti.

Parametry karet jsou shodné s dříve uvedenými modely řady iChill s tříslotovým chladičem – jádro rychlejšího modelu iChill GTX 680 LCS je přetaktované na 1100 MHz (~1155 MHz s GPU Boost) a karta je osazená 2 GB paměti GDDR5 s takty navýšenými na 6200 MHz, u levnějšího modelu iChill GTX 670 LCS běží na 1020 MHz a 1071 MHz s GPU Boost a 2GB paměti jsou rovněž přetaktované na 6200 MHz efektivně. Pro přídavné napájení slouží u obou karet kombinace osmipinového a šestipinového konektoru.

Výrobce se chlubí vysokým chladícím výkonem při stejných otáčkách ventilátoru (což je srovnávání jablek s hruškama, že…), lepším přenosem tepla do pasivů díky použití teplovodivého lepidla místo tradičních polštářků (to nám taky o kvalitě chlazení řekne hodně, že…) a konečně podstatně nižší úrovní hlučnosti ve srovnání s referenčním chladičem (opět při srovnání malého axiálního ventilátorku s referenčním radiálním na stejných otáčkách, co k tomu dodat, že…). Neubráním se pocitu, že zvolený způsob porovnání v očích znalejších zákazníků produkt spíš shazuje.

Výměník lze do PC namontovat hned několika způsoby, výrobce uvádí čtyři modelové situace, které mají různé výhody i nevýhody – výhodou možnosti A je, že kartu chladí studený vzduch nasávaný na čele za cenu zvýšených teplot ve skříni, konfigurace B zase prospívá systémovému chlazení a může pomáhat i chladiči procesoru, avšak znamená vyšší teploty jádra, možnost C s nasáváním přes zadní stěn znamená opět nižší teploty GPU a vyšší teploty procesoru a konečně lehce úchylné D úplně převrací tradiční směr proudění vzduchu ve skříni, studený vzduch se nasává vzadu a přes procesor jde do radiátoru vepředu dole, a aby to bylo zábavnější, ventilátor na kartě žene vzduch chladící VRM a paměti opačným směrem a vyfukuje jej dozadu rovnou „pod nos“ nasávacímu ventilátoru. Fantazii se ale meze nekladou, moderní skříně mají ještě díry i ve dně a v bočnicích.

Jestli vás před nedávnem vidina chlazení Arctic Accelero Hybrid v kombinaci s GTX 680 či GTX 670 zaujala, ale k montáži chladiče s počtem dílů srovnatelným s menším puzzle máte větší odpor než k objednávání zboží ze zahraničí, máte jedinečnou příležitost pořídit hotové řešení. U nás se karty společnosti Inno3D z nabídky e-shopů už před nějakým časem vytratily. Nepočítejte ale s tím, že to bude nějaká láce, jen samotné chlazení se samostatně prodává za bezmála tři a půl tisíce s daní.

Zdroj: Inno3D

Ohodnoťte tento článek!