Inotera a 42nm DRAM, konkurence Samsungu

0

Inotera Memories, společný podnik Micron Technology a Nanya Technology s měsíční výrobou 130 tisíc 12“ waferů, se ústy svého ředitele Jih Liena pochválil s tím, že chce začít s přechodem na 42nm technologii ještě v září tohoto roku. To je dva měsíce před původním plánem. Společnost tak chce konkurovat Samsungu, který sice již před drahnou dobou přešel na 40nm výrobní proces, na druhou stranu se ale teď dle Liena více zaměřuje na získání tržního podílu spíše v oblasti NAND flash technologie.

Inotera se před nedávnou dobou propadla do červených čísel kvůli přechodu z drážkové na vrstvenou metodu výroby kondenzátorů tvořících jednotlivé buňky. Drážkové kondenzátory sice zabírají méně místa, na druhou stranu se ale u nich zdá přechod na menší výrobní technologie složitější. V dubnu tedy začala výroba 50nm vrstvenou technologií, která má ve třetím čtvrtletí tvořit už polovinu výroby a mít významný pozitivní dopad na zisk firmy.

Současně s tím tedy začne přechod na 42nm technologii, kde se očekávají první vzorky ještě koncem letošního roku. Již potřetí byl také zvýšen celkový výhled investičních nákladů z 33,9 mld. na 37,1 mld. Kč. za rok 2010.

Zdroj: DigiTimes

Inotera a 42nm DRAM, konkurence Samsungu

Ohodnoťte tento článek!