Inovativní chladiče procesoru v podání neznámého výrobce Reeven [Computex]

0

Společnost Reeven není v našich končinách téměř vůbec známá. Na právě probíhajícím veletrhu Computex však představila několik zajímavých chladičů, které rozhodně stojí za zmínku.

Reeven Computex

Reeven Honeycomb je klasický věžový chladič procesoru. Jeho rozměry jsou 154,9 × 85 × 145 mm, hmotnost výrobce neuvedl. Z měděné základny odvádí teplo šest heatpipe s průměrem 6 mm. Chladič zaujme neobvyklým tvarem svých hliníkových lamel. Uprostřed jsou totiž vytvarovány do podoby včelích pláství. Tento model byl na Computexu prezentován bez osazeného chladiče a je tedy možné, že se bude jednat o pasivní chladič.

Reeven Computex

Reeven ComputexReeven Computex Reeven Computex

Model s označením Hans je opět klasický věžový chladič. Rozměry jsou 155 × 80 × 125 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 570 gramů (bez ventilátoru). Teplo ze základny do hliníkových lamel odvádí pouze čtyři heatpipe. Osazený 120mm ventilátor se dokáže točit rychlostí až 1500 ot. / min. Jeho maximální hlučnost by měla dosahovat hranice téměř 30 dBA.

Reeven Computex

Reeven Computex Reeven Computex

Dalším vystaveným kouskem byl model Justice. U tohoto chladiče stojí za povšimnutí zajímavý tvar šesti heatpipe, které slouží k odvodu tepla ze základny do pasivu. Výrobce prezentoval chladič se dvěma osazenými ventilátory, v prodejním balení by měl být pouze jeden kus. Ventilátor má stejné parametry jako u předchozího modelu Hans.

Reeven Computex

Na veletrhu se také objevilo i několik prototypů, které ještě nemají svůj název, ale pouze kódové označení. Jedním z prototypů je model RC-1405. Na první pohled zaujmou celkem tři částečně oddělené pasivní věže, do každé z nich vedou heatpipe. Těch má chladič celkem šest o průměru 6 mm. Ve finální verzi by měly být osazeny dva 140mm ventilátory s rychlostí 1300 ot. / min.

Reeven Computex Reeven Computex Reeven Computex

Reeven RC-1404 bude zřejmě vlajková loď výrobce. Do tří oddělených pasivních věží vede celkem šest 6mm heatpipe. Zajímavé je, že jednotlivé věže nejsou stejně velké, ale hlavně nejsou ani v jedné ose. Stejně jako předchozí kousek, i tento chladič bude ve finální verzi osazen dvěma 140mm ventilátory.

Reeven Computex Reeven Computex Reeven Computex Reeven Computex 

Reeven Computex Reeven Computex Reeven Computex

Na stánku byly kromě chladičů k vidění také samostatné ventilátory. Reeven se na Computexu opravdu vytáhl. Doufáme, že se všechny představené modely dostanou i na náš trh. Pokud výrobce nasadí rozumné ceny, mohl by mít velkou šanci na úspěch.

Ohodnoťte tento článek!