Insider: filmové trháky online, ale jen pro Sandy Bridge

0

Sandy Bridge s sebou přinesl i nové WiDi (streamovaný obraz přes Wi-Fi v 1080p), bezdrátovou síť Wi-Fi Direct, která jde po krku Bluetooth nebo službu Insider – online filmy v den premiéry na DVD a Blu-ray.

Inte Sandy Bridge, nová architektura Intelu, je venku. Určitě jste četli Mirkovu recenzi desktopového procesoru na ExtraHardware, mobilní platformě Huron River se v rozsáhlém článku věnoval Ondra Bešťák na ExtraNotebooku. V prezentacích Intelu jsem objevil několik bodů, které naopak zaujaly mě. Sandy Bridge Huron River mají totiž mnohem větší technologický přesah.

Insider: filmy na PC už v den premiéry na DVD a Blu-ray

Největším překvapením, ale zároveň nejméně průhledným projektem je Intel Insider. Zatím víme pouze to, co kalifornská společnost prozradila ve slajdech. „Lístek do světa prémiového HD obsahu na PC.“ Některá média si to vyložila jako spuštění nového portálu pro distribuci videa. Spíš než další iTunes se však jedná o pouhou platformu, kterou využijí už stávající kanály.

Intel (konkrétně Sandy Bridge) nabídne hardwarovou ochranu obsahu. Filmy a pořady budou plnit třetí strany, obsah bude ve Full HD, což se hodí aktualizovanému rozhraní WiDi 2.0 (o tom později).

Intel Insider

Pravděpodobný scénář je podle Engadgetu takový: Intel už se dohodl se CinemaNow (služba video-on-demand) a mediální společností Warner Bros. Společně by měli prostřednictvím Insideru distribuovat online video v den uvedení filmu na DVD a Blu-ray.

Pokračování na Cnews.

Insider: filmové trháky online, ale jen pro Sandy Bridge

Ohodnoťte tento článek!