Insideři mohou stahovat Windows 10 Build 11102. Ale raději by to dělat neměli

0

Po týdnu se v rychlém aktualizačním kanálu programu Windows Insider objevilo další testovací sestavení Windows 10. Build 11102 přináší první funkční novinku, ale také několik nepříjemných chyb, kvůli kterým by někteří uživatelé měli tuto verzi raději přeskočit.

Windows 10 Insider Preview Build 11102
Windows 10 Insider Preview Build 11102

Onou novinkou je menu s historií stránek v prohlížeči Edge. Stačí pravým tlačítkem myši kliknout na šipku vpřed/vzad a objeví se seznam stránek, které jste dříve navštívili. A to je vše, přátelé.

Šéf Windows Insideru Gabe Aul na Twitteru potvrdil, že Edge obsahuje API nedostupné pro aplikace ve Windows Storu, proto se prohlížeč musí aktualizovat s celým systémem. Mezi posledním sestavením 11099 a aktuálním 11102 vývojáři udělali přes 1200 změn, jen zkrátka nejsou vidět. Zatím probíhá ladění jádra systému, ale během příštích týdnů přijdou na řadu i změny v ovládání a uživatelském prostředí.

 

Známé chyby:

  • Hry jako The Witcher 3, Fallout 4, Tomb Raider, Assassin’s Creed nebo Metal Gear Solid V mohou spadnout po spuštění, při změně rozlišení nebo při přepnutí z okenního do celoobrazového režimu.
  • Programy Předčítání, Lupa nebo software třetích stran sloužících jako čtečky/pomůcky pro hendikepované rovněž mohou vykazovat chyby nebo padat.
  • Systém může hlásit, že máte nekompatibilní Wi-Fi kartu. Řešením je stáhnout aktuální ovladače.
  • Po přihlášení na vás může vyskočit chybový dialog týkající se služby WSClient.dll. Řešením je spustit příkazový řádek se správcovskými právy (Win+X) a zadat příkaz schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!