Instagram teď můžete používat pro hlasové zprávy jako vysílačku

Jedna nová komunikační funkce obohatila Instagram Direct.

0
Instagram
Instagram

Možnost videotelefonování získal Instagram během léta. Direct, jak se komunikační část aplikace nazývá, však v těchto dnech získává další možnost, jak s někým komunikovat. Specificky si se svými kontakty můžete posílat hlasové zprávy. Fungují na principu vysílačky tak, že nahráváte, dokud držíte prst na tlačítku se symbolem mikrofonu.

Na místě, kde jindy najdete pole pro psaní zpráv, uvidíte povedenou vizualizaci audia. Nahrávání zprávy zrušíte, když přiložený prst přemístíte na tlačítko se symbolem popelnice. Pro odeslání pak stačí sejmout prst z obrazovky. Tak vypadá jednoduché a intuitivní ovládání. Tradiční hlasové volání Instagram nenabízí.

S tím, jak roste popularita sociální fotoslužby, nabírá na síle Direct, takže o něm Facebook uvažuje, že by jej vyčlenil do samotné aplikace. Stalo se to dříve i Messengeru, který vyrostl původně jako jedna z mnoha součástí sociální sítě Facebook. Direct se zrodil koncem roku 2013 a stále získává další funkce, díky čemuž by se mohl kvalifikovat jako oddělené komunikační řešení.

Instagram teď můžete používat pro hlasové zprávy jako vysílačku
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů